“Великодня Сповідь — після карантину, піст послаблено”: о. Павло Дроздяк про вказівки Львівської Архиєпархії

У ефірі радіо “Воскресіння” капелан Львівської міської ради, керівник прес-служби Львівської Архиєпархії УГКЦ о. Павло Дроздяк розповів про те, як бути вірянам у час карантину. Як молитися, як правильно тримати піст у таких надзвичайних умовах, та найголовніше – як саме приступати до Таїнства Сповіді та Святого Причастя, відповідно до розпоряджень Львівської Архиєпархії УГКЦ у часі епідеміологічної ситуації? Ми занотували для Вас кілька тез священнослужителя.

Будь ласка, у часі епідемії, обмежте себе від цілування ікон, розп’ять і навіть не творіть зараз доземних поклонів.

Зараз є звільнення від фізичної участі під час молінь у храмі. Митрополит чітко наголосив: “якщо є загроза життю людини і зараженню інших людей, то це саме правило стосується і людей здорових”. Коли ми маємо оголошену небезпеку поширення вірусу, ми дослухаємося порад МОЗ, і беремо участь у Богослужінні, користуючись засобами масової комунікації, наразі йдеться про інтернет-трансляції під час якої ми можемо як духовна сім’я бути спільно присутні на Літургії.

Щодо виставлення Чесного Животворящого Хреста (Хрестопоклінна неділя вже 22 березня)

Закликаємо наших вірних, щоби творили цю спільну молитву, перебуваючи онлайн.Тому ведемо зараз переговори із телеканалами, щоби вони могли протранслювати цю Божественну Літургію із Архикатедрального Собору св. Юра, адже ми розуміємо, що не кожна особа, зокрема у сільській місцевості має доступ до Інтернету. І це черговий виклик для Церкви для того, щоби можна було забезпечити вірним таку можливість брати участь у Божественній Літургії через телебачення.

На сайті Львівської Архиєпархії діє список храмів, звідки ведуться трансляції Богослужінь.

Уділяти Святе Таїнство Євхаристії дозволено тільки у такій послідовності і формі, які ми маємо на сьогодні.

Коли мова йде про Причастя вірних, які перебувають у храмі, то мова йде про конкретні рекомендації стосовно ложечки: використовувати звичайну, але маленької форми.Якщо ж відбувся контакт зі слизовою особи, яка причащається, є чітко про це сказано, що той, хто прислуговує у храмі, повинен мати відповідний розчин для дезінфекції. Для того, щоб можна було продизенфікувати ложечку і причащати далі.

Митрополит зауважив, що вірним дозволено виконувати обов’язок, щодо Великодньої Сповіді, вже після загострення цієї епідеміологічної ситуації

У часі загострення ситуації, яка є небезпечною для життя і здоров’я  вимоги, щодо стриманості у часі посту від окремих страв,за розпорядженням Митрополита Ігора, злагіднюється.

Тобто особи, які є зобов’язані до посту, вони зобов’язуються творити піст лише у п’ятницю, стримуватися щоп’ятниці у часі Великого посту лише від м’ясних страв. Щоб у часі пандемії ми могли покріплювати своє здоров’я. 

У Хрестопоклінну неділю здійнсюємо поклони  приватно

Можна застосовувати поясні поклони. Це ж стосується і Великого покаянного канону Андрея Критського, який у часі Великого посту ще читатиметься.

Сповідь онлайн є недопустимою

Під час такої Веб-Сповіді є небезпека втрати таємниці Сповіді. Храми є відчинені, тому якщо необхідно посповідатися це можна зробити, священики є у храмах. Водночас щовечора, християни творять іспит сумління.  І можна під час цього іспиту сумління пообіцяти Господу, що до Тайни Покаяння приступимо відразу по завершенню епідеміологічної ситуації.

Ми вірні УГКЦ, не можемо брати участь у загальних Сповідях

Водночас о. Павло Дроздяк закликав усіх вірян, максимально допомагати літнім людям, які є поруч і зараз через пандемію не можуть виходити на вулицю. Карантин -карантином, а справи милосердя ніхто не скасовував.

Записала Оксана Бабенко з ефіру журналіста Тараса Бабенчука з о. Павлом Дроздяком,програми “Добра розмова”, із хвиль “Радіо Воскресіння”