В першу П’ятидесятницю апостоли сповнені Святим Духом пішли на вулиці Єрусалиму проповідувати Добру Новину. Після проповіді апостола Петра близько трьох тисяч осіб прийняли хрещення. Це дає нам відвагу святкувати П’ятидесятницю сьогодні. Це дає нам відвагу жити Євангелією, а ще більше це дає нам відвагу нести Євангеліє на стежки світу. На цьому наголосив Преосвященніший Володимир, єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ у своєму духовному слові на празник Зіслання Святого Духа.
П’ятидесятниця, каже владика Володимир, – це День народження Церкви. Це наше спільне свято, а також кожного християнина, зокрема.
Архиєрей порівняв горницю в Єрусалимі з материнським лоном, з якого народжується Церква. В зародковій клітині перших учнів, каже він, постає щось, що згодом заволодіє цілим світом.
«До цього моменту не було Церкви як такої. Щоправда було коло учнів, які після смерті свого Вчителя і після Його Воскресіння хоч були перелякані, проте зібралися на молитву і започаткували Церкву», – наголосив єпископ-помічник Львівської архиєпархії.
«Ми віримо в Святого Духа, але для багатьох людей Він є чимось недосяжним і дуже абстрактним», – додав він.
«Як же нам Його зрозуміти? Хоч ми в Нього і віримо» – запитує проповідник.
«Лука в своєму Євангеліє зображає Святого Духа за допомогою символів вітру і вогню. Вітер лагідно колише травами, але здатний перекидати дерева з коріннями. Так само Святий Дух ніжно мене гладить, але водночас стимулює йти вперед, йти проти течії суспільства і відповідати на певні виклики. Якщо я вдихаю повітря, то разом з цим вдихаю і життєдайного Духа. Він наповнює моє життя», – пояснює проповідник.
І додає: «Натомість вогонь має властивість очищувати. Він спалює те, що є непотрібним. Наприклад вогонь очищує золото від шлаків. Так само і ми потребуємо вогню Святого Духа, щоб діяти і приймати рішення. Під дією агресії чи ненависті нам важко йти вперед. Також дуже часто почуття комплексів і меншовартості заважає нам приймати розумні рішення».
«В такий спосіб вогонь Святого Духа світить і зігріває нас. Ми відчуваємо Його за допомогою мови, дотику і зору. Святий Дух запалює нас на дорозі нашого життя», – переконаний владика Володимир.