Владика Володимир: “Не смерть, а саме байдужість є крахом любові”

Крахом любові не є навіть смерть, а саме байдужість. Любов не підлягає смерті, бо вона завжди дарує життя і майбутнє. Позаяк бере своє джерело у Воскресінні. На цьому наголосив Преосвященніший Володимир, єпископ-помічник Львівської архиєпархії під час своєї проповіді до вірних у Архикатедральному соборі св. Юра.

Урок з життя апостола Томи

“Апостол Тома завжди слідував за своїм вчителем, слухав Його науку  і був свідком Христових чудес. Проте ми привикли бачити у постаті Томи невіруючого учня, через те, що він засумнівався.  Зокрема про цю подію чуємо в Євангеліє від Івана”, – пригадав на початку своєї проповіді владика Володимир. І звернув увагу на те, що Воскреслий Ісус поспішив до Томи особисто, бо зауважив його через щирість цього учня. Тома, – каже проповідник, – був в дуже великій небезпеці розминутися зі своїм майбутнім, бо хто не вірить у Воскресіння, той перекреслює своє майбутнє.

Сьогодні Тома запрошує нас до своєї школи

На переконання Преосвященнішого Володимира, у цій школі завжди є сумніви і віра. Якщо дивитися на Тому тільки в той момент, коли він засумнівався, то є небезпека не побачити апостола з інших сторін. 

“Я б сказав, що Тома був вірним учнем Ісуса Христа. Коли захворів і помер Лазар Ісус вирішив йти в Єрусалим, а решта учнів боялися. Тоді не Іван – улюблений учень і не Петро – скеля Церкви, а саме Тома каже відважно, щоб вони йшли разом з Христом, щоб разом померти, але мало хто пам’ятає ці слова”, – додав проповідник.  В такий спосіб, переконаний владика Володимир, впадаємо в спокусу через одну помилку перекреслити людину і вже не бачити в ній нічого доброго.  За його словами, коли людина в чомусь сумнівається, то це не означає, що вона є невіруюча. На прикладі Томи бачимо, що сумніви – це ще не зневіра. Сумнів може стати поштовхом до пошуку правди, а навіть ліками від легковірності.

“Тома не вірить чуткам, бо йдеться про важливу справу, він є обережним і вимагає доказів. Байдужа людина не може ставити такі детальні вимоги для того, щоб в щось повірити. Ця справа надто глибоко торкалася життя Томи, щоб в тіні опору повірити. Він є радше обережним. У недовір’ї Томи мусіло бути багато любові”, – каже він. І наголошує, що  Ісус відповідає на вимоги учня, бо бачить в ньому щирість, а не лукавство.

“Кожен вчитиль цінує учнів, які цікавляться і ставлять питання, бо це є ознакою  серйозного підходу до справи. Тома може бути близьким родичем і тих, хто шукає в Бога розуму через наукові дослідження. В даному випадку педагогіка Ісуса є сильніша чим людський розум, бо він входить через замкнені двері”, – переконаний проповідник.

Запрошуймо Ісуса в наше життя

”Можливо нам є важко відкрити для Ісуса своє серце, бо маємо певні зранення, які не дозволяють це робити. Не сумніваймося, що навіть під час найбільшого розпачу Ісус знайде спосіб прийти в наше серце. Лише щиро дозвольму йому на це. Те, що Ісус не був байдужим до питань свого учня, а пішов і відповів на них є свідченням великої дороги любові”, – додав на завершення єпископ-помічник Львівської