Львівський музей історії релігії презентує виставковий проєкт «Вогонь віри». Творчий задум завідувачки експозиційного відділу Ірини Боцько полягає в тому, щоб на основі музейний артефактів показати священну дію вогню у вірі людей протягом історичного розвитку.
Виставка «Вогонь віри» покаже еволюцію символів вогню від найдавніших часів до сьогодення. Зокрема, відвідувачі побачать, як культ вогню висвітлено у віруваннях первісних народів через археологічні пам’ятки – посудини із зображеннями солярних знаків, підвіски-хрестики, урни трипільської і висоцької культур тощо, та як сформувався відповідний пантеон давньослов’янських і античних богів; дізнаються про сакральне значення вогню в сюжетах Старого і Нового Завітів, а також в інших релігіях.
«У Новому Заповіті вогонь є символом божественної любові. Церковна свічка символізує божественне Світло, правду, істину, що перемагає темряву гріха, є символом звернення до Бога, а віск, з якого вона виготовлялася, символом пожертви та подяки Господу. Відвідувачі також зможуть ознайомитись з ритуальними речами для запалювання вогню, які використовують в юдаїзмі, християнстві, ісламі, індуїзмі й буддизмі», – зазначають організатори.
Ще одна тема, висвітлена в експозиції – святі і вогонь. Зокрема, присутні дізнаються про атрибути святих Василя Великого і Домініка, архангела Михаїла і Флоріана, про тортури вогнем і вознесіння святих Іллі і Теклі, про смерть через вогонь (спалення, інквізиція) Жанни Д’арк, святого Лаврентія та інших.
Доповнять виставку відеосюжети, в яких демонструють пов’язані з вогнем релігійні обряди різних народів.
Проєкт реалізується за участю Музею Митрополита Андрея Шептицького. Разом з Іриною Боцько виставку підготували завідувачка виставкового відділу Руслана Бубряк та заступниця директора з наукової роботи Олександра Киричук. Монтаж відеосюжетів здійснила Інна Бачина.
Презентація проєкту відбудеться у п’ятницю, 17 травня, о 16:00 за адресою: м. Львів, пл. Музейна, 1.
Відвідати виставку можна протягом цього року.
Повідомила Олена Малюга, наукова співробітниця ЛМІР