Вперше в історії Відбулася зустріч Папи Римського та Московського Патріарха. Основні думки спільної декларації

ArticleImages_62493_160212_712 лютого в головному аеропорту Гавани ім. Хосе Марті  розпочалася зустріч Глав двох Церков – Папи Франциска та Патріарха Кирила. Зустріч проходила в закритому режимі і тривала понад дві години. Експерти нахивають її епохальною, адже це перша в історії зустріч глав цих двох Церков.

В результаті Папа Римський та Московський Патріарх підписали Cпільну декларацію, яка викликала неоднозначні реакції з боку громадськості та представників Церков України.

Основні тези Декларації:

–   Ми не конкуренти, а – брати, і цим поняттям повинні керуватися всі наші дії – взаємні та звернені на зовнішній світ.

– Осуджуємо втрату єдності, що є наслідком людської слабкості та гріха. Сподіваємось, що наша зустріч зможе причинитися до відновлення цієї єдності, бажаної Богом

– Закликаємо католиків і православних усіх країн навчитися жити разом у мирі та любові…. Особливо сильно відчуваємо необхідність співпраці між католиками та православними

–   Зустріч внесе примирення між українськими греко-католиками та православними.

–   Закликаємо сторони конфлікту в Україні до розсудливості, суспільної солідарності та до діяльного будування миру –  Закликаємо наші Церкви в Україні не підтримувати конфлікт.

–  Просимо міжнародну спільноту невідкладно діяти, щоб запобігти черговому вигнанню християн з Близького Сходу… Закликаємо міжнародну спільноту об’єднатися для того, щоб покласти край насильству та тероризмові, й, одночасно, через діалог спричинитися до швидкого відновлення громадського миру.

– Закликаємо всіх християн та всіх віруючих в Бога ревно молитися до передбачливого Творця світу, щоб захистив Своє створіння від знищення й не допустив чергової Світової війни.

– В цю неспокійну епоху необхідним є міжрелігійний діалог.

– Європа повинна залишатися вірною своєму християнському корінню.

–  Ми стурбовані кризою сім’ї в багатьох країнах. Сім’я ґрунтується на подружжі – вільному та вірному акті любові між чоловіком та жінкою…Нас засмучує, що інші форми співжиття вже поставлені на той самий рівень, як цей союз, у той час, як поняття батьківства й материнства, як особливого покликання чоловіки й жінки у подружжі, освячене біблійною традицією, витісняється з громадської свідомості.

– Ми також стурбовані розвитком біомедичних репродуктивних технологій, тому що маніпулювання людським життям є замахом на основи існування людини, створеної на Божі образ і подобу.

–  Сьогодні бажаємо особливим чином звернутися до християнської молоді… Не бійтеся прямувати проти течії, захищаючи Божі правди, далеко не завжди відповідають світські норми сьогодення.

–  Вболіваємо з приводу протистояння в Україні… Закликаємо всі сторони конфлікту до розсудливості, суспільної солідарності та до діяльного будування миру. Заохочуємо наші Церкви в Україні трудитись над досягненням суспільної гармонію, утриматися від участі в протистоянні та не підтримувати його подальший розвиток.

Спільна декларація Папи Франциска і Патріарха Кирила