«Як незрячі можуть реалізувати себе у сучасному світі?» – практичний семінар для усіх небайдужих

12370723_774786482631416_7398983629465555807_o У суботу, 26 грудня о 10.00 год., у м. Винниках, поблизу Львова, відбудеться практичний семінар на тему: «Як незрячі можуть реалізувати себе у сучасному світі?». Захід триватиме у Культурному Центрі «Дозвілля» (м.Львів-Винники, вул. Шевченка 3).

До участі у заході запрошують  представників влади, духовенства, охорони здоров’я,  освіти і культури, а також громаду міста і всіх,  кому не байдужа доля незрячих людей.

Організатором заходу є громада Святого Духа Української Православної Церкви Київського Патріархату м. Винники.

Під час семінару слухачам презентуватимуть можливості, які відкриваються для людей з вадами зору, проводитимуться тифлотренінги і майстер-класи та презентуватимуть спеціальне програмне забезпечення для виготовлення літератури у форматі daisy, яке опісля передадуть до храму, при якому буде створений реабіліційний центр для незрячих. Орієнтовна тривалість семінару – 2 год.

Проведуть захід фахівці Ресурсного центру освітніх інформаційних технологій для осіб з особливими потребами Національного університету «Львівська політехніка».

У доробку організаторів семінару – єдиний в Україні випадок інклюзивного навчання сліпонародженої дитини в умовах звичайної школи, розроблення правил і методик адаптації відеоконтенту та створення десятків мультиплікаційних і художніх фільмів для незрячих глядачів, виготовлення протягом останнього року майже 1500 книг у форматі daisy, який вирізняється можливістю навігації для незрячого студента.

Довідка:

Упродовж 2014 – 2015 років на території України триває міжнародний освітній проект, покликаний створити Першу українську DAISY- бібліотеку для користувачів з глибокими ураженнями органів зору і таким чином зробити доступною навчальну та наукову літературу для незрячих студентів. Проект реалізовується Національним університетом «Львівська політехніка» та Львівським обласним осередком ВГО «Українська спілка інвалідів – УСІ» у партнерстві з «Svefi Academy» (Швеція), Міністерством освіти і науки України, парламентським Комітетом з питань науки і освіти.

 

Мета цього  проекту – адаптація підручників та посібників для незрячих студентів, популяризація сучасних інформаційних технологій і систем, що дозволить компенсувати брак рельєфно-крапкових книг для інвалідів зору, забезпечить їх доступ до друкованої інформації шляхом використання альтернативних джерел.
Деталі: 067- 810-66-28 о. Роман