Як священик, підтримую заборону продажу алкоголю у кіосках

Слово на підтримку постанови депутатів Львівської міської ради про цілковиту заборону продажу алкогольних напоїв в кіосках.

Прямуючи у напрямку центру Львова, сьогодні, я побачив великий мітинг. Першою думкою моєю було, що мабуть розпочався якийсь Майдан на захист цінностей, що їх сповідує віками український народ. На моє велике здивування. після розмови з кількома представниками цього мітингу, виявилося, що сьогодні на мітинг перед Ратушею, вийшли люди, які протестували проти постанови депутатів Львівської міської ради від 4 квітня цього року, яким забороняється цілковито продаж алкогольних напоїв у кіосках (або у тимчасових спорудах – МАФАХ). Учасники цього мітингу перекрили вулицю, зупинили транспорт, щоби привернути увагу людей. До чого? До власної немудрості.

Сьогодні у Львові відпроводжали в останню земську дорогу  – великого чоловіка, одного з ідейників Революції на Граніті – Маркіяна Іващишина. Люди зібралися у церкві, щоб помолитися. Опісля похоронна процесія рушала вулицями Львова… І у той час відбувався оцей мітинг, який можу назватися позорищем величезним для тих, хто у ньому брали участь. З однієї сторони несли людину – яка за цінності свободи, гідності, незалежності поклала все своє життя,а з іншої сторони – мітингували ті, які хочуть щоб алкоголь продавали день і ніч і то – всюди, де тільки можливо. Давайте спробуємо заглянути до Інтернету і побачити звичайні статитистичні дані про те, скільки на той світ забирає людей алкоголь. Я тільки дав пошуковий запит на цю тему, і виявляється , що  в Україні щороку ставиться на облік, близько 100 тисяч алкоголіків. Це офіційно. А насправді їх удесятеро більше, як говорять фахівці.Натомість у цілому світі через алкоголь помирає понад 3 мільйони людей.  Яка є справа з культурою вживання алкоголю у місті Львові? А її взагалі – немає. Тому що продавати алкоголь в кожному кіоску – це є безкультур,я. Ми,які прагнемо до Європи і хочемо жити європейськими цінностями, коли поїдемо у будь-яке місто Європи, то побачимо, що для продажу алкоголю є спеціально визначені місця. Алкоголь продається не всюди. І це робиться для того, щоб людина здолаючи певний шлях до магазину, де продається алкоголь – подумала, чи дійсно їй потрібен напій. Я вважаю, що постанова депутатів Львівської міської ради від 4 квітня цього року  про цілковиту заборону продажу алкогольних напоїв у кіосках є надзвичайно слушною і як священик я її цілковиту підтримую. І заохочую всіх тих, які сьогодні протестували, прислухатися до слушності цієї постанови.

Сьогодні, розмовляючи із людьми, які протестували біля Львівської міської ради, я почув такі аргументи – ми даємо людям роботу, ми платимо податки.Так ось, друзі, я думаю ні для кого не буде секретом, коли скажуть, що торгівля алкоголем всюди, де тільки можна в кіосках є торгівлею на крові. Ми сьогодні ведемо страшну війну на різних фронтах з агресором російським, який напав на нас. Ми вболіваємо кожного дня за тих, які загинули на фронті. Але застановімся, що ми не ведемо облік тих, які гинуть щоденно від алкоголю,а їх є набагато більше. Алкоголь, як свого часу говорив наш Блаженніший Святослав, є величезною отрутою,яка  розбиває сім,ї, руйнує життя і людські  ідеали, перекреслює мрії. А остаточно алкоголь руйнує майбутнє України. Тому що досвід історії, особливо останнього століття показує нам,що коли якийсь ворог хотів захопити нашу землю, то він у першу чергу споював наш народ. 

Хтось скаже: “Ну добре, а що ми маємо продавати у кіосках?”. Ви знаєте, я не є спеціаліст від питань менеджменту і бізнесу,але пригадую, як я одного разу побував у одному містечку маленькому  і там на кожному кроці були кіоски, де можна було купити свіжу воду, свіже молоко, продукти. Таким чином виховується здорова нація. Адже великі справи починаються з маленьких кроків. І коли ми хочемо бути справді християнами добрими, зрештою нормальними людьми, патріотами , то пригадаймо собі, гасло воїнів УПА, які говорили: “За волю – без алкоголю”. Я думаю, що усім нам потрібно нарешті схаменутися і підтримати добрі ідеї. Суцільна війна проти влади зруйнує Україну. Мені сьогодні було страшенно  прикро дивитися, коли здавалося б звичайні люди, яких ти зустрічаєш щоденно, обороняють продаж алкоголю. Я хочу Вам пригадати таку правду, що  той хто виробляє алкоголь і той, хто продає, коли думає, що він на тому здобуде, то хочу перестерегти,що він втратить. І то дуже багато.

У моєму душпастирському досвіді, я часто зустрічаюся, коли люди, які торгували алкоголем і споювали інших, дуже часто самі страждали через це, бо споювалися їхні онуки і правнуки і рід весь ішов до загину.

 Пригадаю також Біблійну історію з Ноєм,який напився, бо не знав також властивість вина. Тепер у світі піднімається питання проблеми браку прісної води. А на моє превелике переконання, за останні роки Незалежності України, було вироблено стільки алкоголю,що  ним можна буде напоїти усі майбутні покоління України років десь на 50. Погляньте, як ми вже звикли до того алкогольного безкультур’я.Немає жодної зустрічі,жодної забави, жодного зібрання родини, які б не відбувалися без алкоголю. Я заохочую усіх тих,  які називають себе патріотами України, християнами, цю справу взяти близько до  серця. І наголошую, що становчо підтримую депутатів Львівської міської ради, що заборонили продавати алкоголь  в кіосках. Дорогі депутати, Ви є молодці, бажаю Вам мужності у прийнятті таких самих рішень і на майбутнє. Майбутнє України здобувається не тільки на фронті, майбутнє України будується тут. І воно починається зі здорових людей. Тому сьогоднішнє моє слово вечірнє саме хотів цій справі посвятити. Дорогі друзі, я прошу Вас підтримати депутатів Львівської міської ради і взагалі нарешті розпочати культуру належного споживанн алкоголю – для того, що  коли ми хочемо збудувати наше особисте щастя, щастя нашого народу, то ми його збудуємо великими ідеями, великими поривами, але ніколи не алкоголем. Надіюся, усі мене у тому підтримують, але я прошу також підтримати тих людей, які приймають такі усім зрозумілі,але як сьогодні мені вдалося усіх переконатитися на власні очі, для багатьох незрозумілі речі. Ще раз підкреслюю – ще ніхто не збудував власного щастя на алкоголі. Усім бажаю бути здоровою нацією. Перед нами велике майбутнє. Нас Бог провадить. Бажаю усім бути людьми з тверезим розумом і тверезою душею”