Сьогодні, 20 січня, християни східного обряду святкують Собор святого Івана Хрестителя. Це свято завершує цикл Різдвяних свят. В народі так і казали: “Прийшов Іван Предтеча та й забрав зимові свята на плечі”. У Львові є лише один храм, який відзначає сьогодні престольний празник – храм Собору св.. Івана Хрестителя на Сихові УГКЦ (вул.Зубрівська, 1). А святкуватимуть урочистий вхід у храм 24 січня 2016 році. Архиєрейську Божественну Літургію об 11.00 год. очолить Високопреосвященніший владика Ігор, Архиєпископ і Митрополит Львівський.
Храм Собору св. Івана Хрестителя – це новозбудований храм, настоятель та громада якого ведуть активну парафіяльну діяльність. Тож пропонуємо дізнатися історію цієї громади та самої церкви.
З 2001 року на місці теперішнього храму існувала капличка, якою опікувався отець Іван Павлич, який і заснував парафію. Два роки тому нею заопікувався отець Іван Колодій, який служить тут по сьогоднішній день. Саме він і був натхненником будівництва церкви. Храм збудували швидко – за рік і 4 місяці.
До будівництва церкви долучилося багато жертводавців, особливо знайомі отця Івана Колодія зі США та Італії. Наприклад, одна жінка пожертвувала заради пам’яті свого брата, а один чоловік – заради дружини, з якою прожив близько 75 років. Проект-менеджером був Юрій Чухній, архітектором – Василь Кушнірук, роботи виконувала фірма «Турист». Проект храму досить популярний, за ним уже зверталося до отця Івана декілька священиків, один із них – отець-екзорцист Ян Білецький.
Оскільки перша літургія проводилася на свято Івана Хрестителя, то на його честь і вирішили назвати храм.
Отець Іван Колодій каже, що відчуває допомогу Божої Матері: «Будівництво проходило легко. Я вірю, що на це була Божа воля».
Унікальність церкви у тому, що у ній є елементи готичного стилю, а всередині немає жодної колони, це дозволяє створювати максимальний комфорт для прихожан. Також встановлена сучасна німецька система озвучення. Іконостас у храмі традиційний. Церква нещодавно збудована, тож розписів поки немає.
Головною унікальною святинею храму є копія ікони Божої Матері, що розв’язує вузли. Оригінал канонічного зображення зберігається в церкві св. Петра в Аугсбурзі (Баварія, Німеччина). Ікона виконана наприкінці 17 століття в стилі бароко Йоганном-Мельхіором-Георгом Шміндлером і зображає Пресвяту Діву Марію, Яка стоїть на півмісяці, в оточенні ангелів та Святого Духа у вигляді голуба, Який кружляє над Її ореолом із зірок, коли Вона розв’язує вузли на довгому шнурі, тримаючи ногу на голові “скрученого” змія.
Отець Іван Колодій, настоятель храму Собору св. Івана Хрестителя, стверджує, що в Україні це єдина така ікона.
Читайте також: Копія ікони “Богородиці, що розв’язує вузли” тепер перебуватиме у Львові
При храмі ведуть дуже активну парафіяльну діяльність. Проводиться робота з усіма віковими групами парафіян – від найменших аж до людей похилого віку. Також діє група підтримки вдовиць. При храмі є чотири хори, серед них і дитячий.
Цікавою ініціативою є школа шляхетних українок, яка має на меті виховувати добрих християнських дівчат.
Семінаристи ведуть біблійний гурток, також діє вівтарна дружина, часто здійснюються прощі. Час від часу при храмі організовують майстер-класи, перегляди фільмів для парафіян та усіх охочих, а ще різноманітні благодійні ярмарки, які спрямовані на допомогу наший військовослужбовцям.
Є тимчасова парафіяльна школа. Туди приходить понад 250 дітей. Навчання, яке відбувається щодня, проводять 5 катехитів. У планах – побудувати нову енергоощадну школу, а також парк навколо церкви, який був би композиційним доповненням до архітектурного ансамблю.
У церкві постійно моляться дев’ятниці, зокрема до Матері Божої та св. Марти, а також особливо за майбутніх чоловіків і дружин.
Отець Іван додає, що своєрідним девізом церкви є слова: «Ми – родина Ісуса Христа».
Завданням церкви є «наповнити її душами», створити такий осередок, де кожен відчув би любов та затишок. Як каже настоятель: «Ми будуємо людей».
Оксана Гірчак
Фото: Фейсбук-сторінка парафії
З нагоди храмового свята редакція сайту «Духовна велич Львова» вітає настоятеля та всіх парафіян! Бажаємо миру, світла в душі, затишку та тепла вдома, Божого благословення, а також успіхів у здійсненні всіх планів і творенні міцної християнської спільноти!