18 травня 2017 року, у Митрополичій Курії РКЦ, відбулася зустріч журналістів з новопризначеним єпископом Едвардом Кавою. На прес-каві побувала також журналістка «Духовної величі Львова». Нагадаємо, що 13 травня 2017 року у Ватикані повідомлено, що Папа Франциск призначив о. Едварда Каву OFMConv єпископом-помічником Львівської Архидієцезії РКЦ в Україні. Під час зустрічі єпископ-номінант поділився стратегією служіння та комунікації у нашому місті.
Подаємо найцікавіші думки новопризначеного єпископа Едварда:
- Я хотів би перебувати близько до людей. Особливо там, де маленькі парафії. Наприклад, коли ми служили у Києві, то пригадався похорон однієї бабці. Скажімо, там майже не було храму, люди молилися у приміщенні. Але на похорон зійшлося дуже багато людей, може більше, ніж було за життя померлої. Завжди, коли ми думаємо про кінець, все лише починається.
- Хотів би продовжувати місію військового капеланства на Сході країни. Не знаю, як вдасться це робити, зважаючи на обов’язки, але навіть якщо я не зможу фізично там бути, усіляко буду сприяти такому служінню. Адже чимало наших священиків вже ефективно служать там, також діє Християнська служба порятунку, якій можна допомагати через збір пожертв.
- Попри всі наші непорозуміння, треба шукати дороги єдності та співпраці. Навіть ці проблеми, які існують з храмами, гадаю, що невдовзі вирішаться, якщо ми шукатимемо діалогу. Маю досвід співпраці з нашими братами у східному обряді, громадськими активістами, богопосвяченими особами. Думаю, що споруди мають служити за призначенням їх побудови: храми є храмами, парафіяльні доми парафіяльними домами і так далі. Якщо є гармонія співпраці між владою і Церквою (хоча Церква і відокремлена від держави, але ми служимо тим самим людям), тоді ж можна знайти компроміс і домовленість, вигоду.
- Хотів би перш за все займатися євангелізацією молоді та молодих подружжів. При наших парафіях є багато молоді, що здійснюють християнську формацію. Те, що необхідно зробити, – створити молодіжні групи, що зможуть дійти до невіруючих. Безумовно, всієї роботи духовенство не зможе виконати, потрібно виховувати лідерів, що будуть знаряддям в руках Божих через власне служіння.
- Церква є на етапі творення комунікації. Зараз ми розвиваємо шлях екуменічного діалогу, також комунікації із журналістами. Так, як робить Папа Франциск. Безумовно, Церква має прагнення, тільки необхідно часу, щоб воно розвивалось.
- Римо-католики різних регіонів відрізняються, наприклад, у Кам’янець-Подільському чи Києві. Тут у Львові РКЦ асоціюється з Польщею. На Сході, – у Харківсько-Запорізькій чи Одеській дієцезіях, парафії малі. У таких спільнотах настоятель знає кожного на ім’я. І це є ще інший вимір життя. Тому сформувати єдиний образ католика в Україні – важко.
- Той хаос, який відбувається сьогодні у світі, потребує нашого навернення до Бога. Чимало людей називають себе християнами, але чи це впливає на якість життя? Тому ці всі зовнішні прояви – не є Божою карою, лише тим, щоб ми задумались над сенсом життя. Мабуть, прийшов час, щоб ми почали вірити і жити цією вірою.
Підготували Юліана Лавриш, Лідія Батіг
Фото – Андрій Чорний, прес-служба Львівської Архидієцезії РКЦ