Єрм. Юстин (Бойко):” У суспільстві є поважніші теми до обговорення, ніж груди помічниці заступника міністра освіти”

Стало відомо, що заступник міністра освіти звільнився після скандалу через фото з помічницею у відвертому вбранні. 

Єрм. Юстин (Бойко) застеріг суспільство від публічного цькування людей, зауваживши, що ця тенденція, особливо  у часі свят, є зловісною.

Упродовж кількох днів після Різдва за григоріанським календарем на телебаченні і інших ЗМІ однією з топ-новин соцмереж став недоречний і надто відвертий одяг заступниці заступника міністра освіти.І всі порядні люди взялися цю тему мусолити. Таке враження, що на Галичині проживають лише досконалі ангели. Я не є з тих, хто буде виправдовувати речі, які не слід виправдовувати. Але як священник, повинен вам, як людям, які звете себе християнами, звернути увагу.

Перше, нині публічне життя є на видноті всіх людей. Коли ми готувалися до священства, моє покоління, то один із підпільних єпископів сказав таке: вважайте дорогі отці, бо тепер ваша хата священича збудована зі скла. Ззовні видно все, навіть маленькі порошинки. Тому люди, які є при посадах, особливо громадських, церковних, публічних, повинні розуміти, що на них звернена увага і це є нормально. Чому? Бо вони є на служінні і вони прирівнюються до авторитетів, на них взоруються люди, критикуючи їх, чи підтримуючи. Але вони є на видноті. Тому служіння громадське чи церковне, яке знаходиться під постійною публічною увагою, є надзвичайно важким хрестом. Хто його спробував, це знає. Для того існує певний етикет, поведінка, тощо. Тому у житті потрібно того дотримуватися, бо є певні норми суспільної моралі. А це означає, що суспільна мораль ставить рамки, які формують нашу спільну хату, яка називається Україна. Тому люди публічні повинні на це зважати.

Але є справа така, що люди публічні залишаються людьми, вони не є ангелами. Навіть коли мова йде про Церкву, то Другий Ватиканський Собор навчає, що Церква є святою і грішною. Святою тому, що її заснував Христос, а грішною через те, що її складають грішні люди, які хочуть бути святими. Тому коли у житті публічних людей стаються людські промахи, то не варто займати позицію хама. Пригадуєте, хто такий був Хам? Це був один із синів Ноя, який сміявся над батьком, котрий напився. Ной після потопу насадив виноградник, зробив собі вина і напився. І ще й розібрався і засмагав під сонцем. Але інші двоє синів, побачили, що їхній батько так поводиться, не знав властивостей вина. зняли плащі свої і накрили свого батька. Мені здається, що велика частина українського суспільства займає у певних питаннях позицію хама. Хам – це не є тільки ім,я,це стиль життя.Це людина, яка у власному оці не бачить колоди, а бачить скалку у чужому оці. Іншими словами, така людина сама порожня і шукає в інших причину своїх нещасть. Тому коли мова йде про публічне обговорення фотографії у час Різдвяних свят, не знаю чи це принесе комусь користі.

Знаю особисто пана Ігоря Гарбарука, знаю його як інтелігентну, добру людину, професіонала. Ну, допустився промаху. Не знаю обставин, але це не значить, що треба нівелювати людину і доводити її до розпачу.

Не знаю тієї дівчини, яка його супроводжувала. Дорога Христю, коли йдеться про офіційні зустрічі, то не можна одягатися будь-як, але відповідно до етикету треба не відвертати увагу співрозмовників на себе( це можна робити при вечірці, ресторані, приватних заходах), але не личить це робити офіційній особі. Не належу до тих священників, які Вас засудять, але оскільки Ви є людина, ще й зі Львова, то вам личить, презентувати у столиці Львів якнайкраще. Я надіюся, що Ви винесли урок і раджу упорядкувати багато-чого, що я мабуть не знаю, але вам відомо.

Щодо інших людей, маю на увазі політиків, які є власниками ЗМІ і почали тиражувати ці новини. Не я вигадав прислів’я про те, що життя це бумеранг. Сьогодні влучили в одних, а завтра у інших. Не личить це робити. Якщо ми хочемо збудувати Україну, то нам якнайбільше потрібна єдність. Поведінка дівчини є негідна, компрометуюча, але не слід перекреслювати людей, зображених на фотографії. Є поняття моральної порядності.