Бібліотека Українського католицького університету отримала у подарунок незвичний життєпис людства. Карту у вікторіанському стилі, яка зображує історію від біблійного створення світу і до сучасності. Вона має багато ілюстрацій і всі вони знаменують найголовніші події. Цю карту закладу подарувала львів’янка Юлія Юрченко. Мапа просто не помістилась у її квартирі.
Цю карту кілька років тому Юлія Юрченко знайшла на Амазоні. Придбала її зі знижкою. Подумки вже приміряла до стін своєї квартири.
«Я там ніби подивилась розміри, що все добре, мала би гарно вдома висіти на стіні. Але коли вона прийшла, я її відкрила, а вона не закінчується, і не закінчується, і не закінчується», – розповіла Юлія Юрченко, яка подарувала історичну карту.
Меблі у кімнаті заважали розгорнути семиметрову карту. Вона стояла складена і лиш час до часу у неї заглядали господарі.
«Коли відкрився Центр Митрополита Андрея Шептицького, якось мені така думка майнула, що, може, подарувати її сюди», – додала Юлія.
Такої карти у бібліотеці українського католицького університету не було. Історія світу на ній зображена у хронологічному порядку. Є лінія часу, а сама мапа поділяється на дві частини: родовід людства та винаходи.
«Ми йдемо зліва на право. Маємо починаючи від Адама, далі ми маємо найбільший період – Великий потоп. Маємо Сима, Яфета і Хама – синів Ноя, від яких ведуть свій родовід усі народи світу», – розповіла провідна бібліотекарка бібліотек УКУ Іванна Папа.
Автор карти Себастьян Адамс. Вперше її видав у 1871 році. Це її вже сьоме перевидання. У центрі карти – історія Америки. Її відкриття, технічні винаходи та президенти. Історію автор закінчив на 1900 році. Згадав і про сарматів, та перших правителів Русі.
«Я належу до людей, які погано дружать із історією, маю проблеми з запам’ятовуванням дат. Тут сім метрів і тут враховані всі дати з історії, і зі шкільної програми, а також і з якихось інших історичних книжок. Це насправді дуже вигідно, особливо для таких людей, як я», – вважає студент Святослав.
Уже є продовження графічної історії до ХХІ ст. Та поки що у бібліотеці її немає.
«Ми вдячні кожному дарунку. Чи це велика колекція, чи це одна книга, а особливо унікальним дарункам, які ми маємо змогу сьогодні оглядати», – розповів директор Центру ім. А. Шептицького Олег Яськів.
За такий подарунок, бібліотека надала львів’янці читацький квиток на півроку.
ВІДЕО можна подитись ТУТ
Джерело: https://zaxid.net/
Фото: https://inlviv.in.ua/