«Засіяне в землі зерно обов’язково зросте», – о. Петро Політило про новий навчальний рік парафіяльної школи “НІМБ”

16 жовтня 2021 року, у найдавнішому Княжому храмі Святого Миколая у Львові, розпочнеться новий навчальний рік парафіяльної школи “НІМБ”. Учасниками щотижневих пізнавальних занять будуть діти-парафіяни Святомиколаївської церкви.

Думками про позалітургійну діяльність маленьких вірян Княжого храму поділився куратор школи о. Петро Політило: «Парафіяльна школа – це школа при церкві для дітей та підлітків, де навчають основам православної віри, дають знання про православну культуру, історію, традиції; вона сприяє набуттю навичок та вмінь, які є необхідними людині, що веде життя православного християнина.

Мета нашої школи – сформувати християнський світогляд у дітей та долучити вихованців школи до літургійного життя Церкви; навчити дітей бути активними, творчими, відповідальними людьми, керуватися у своєму житті Законом Божим. Сподіваємося, заняття в школі допомагатимуть і батькам у вихованні добрих людей. Адже дуже важливо, щоб наші діти не просто отримували знання про християнські цінності, історію, традиції, а здобували новий життєвий досвід, який стане фундаментом для формування дорослої цільної людини.

Парафіяльна школа – це завжди пізнавально, адже ми прагнемо відкрити дітям радість християнського життя – бути однією великою сім’єю. Ми докладаємо зусиль, щоб створити дружній колектив, де б усім вистачало уваги, піклування, було радісно, а головне – хотілося би пізнавати глибину із глибин – віру Христову.

Головне завдання парафіяльної школи – допомагати Церкві виховувати майбутнє покоління на основі християнських цінностей, щоб діти виростали свідомими та зрілими християнами, щоб у них були щирі, а не формальні стосунки з Богом. Церква відіграє надзвичайно велику роль у вихованні особистості. Заснована на принципах любові, доброзичливости, миру, спокою, вона щонайбільше причетна до святая святих людського життя — душі. Церква супроводжує християнина від появи на світ і до смерті. Їй належить виховання людини в дусі милосердя, честі й справедливості, любові й надії, вірности й шанобливого ставлення до ближніх, з усвідомленням страху покарання перед Богом за заподіяне лихо та скоєні гріхи. Церква — це люд Божий, з кого й складається держава. Як писав відомий український педагог Юліян Дзерович (1871–1943), “є три чинники виховання: сім’я, Церква й держава. Сім’я здійснює індивідуальне виховання, Церква — моральне й релігійне виховання, а держава, зокрема, школа — національне й громадянське. Сім’я реалізує таке виховання за природним правом, Церква — за Божим, а держава — за історичним правом”. Християнська Церква в Україні має тисячолітню історію й неодноразово допомагала нації зміцніти духовно, адже протягом багатьох століть була осередком духовної та матеріальної культури українців, а не тільки Божим домом.

Релігійна громада Княжого храму Святого Миколая – передусім духовна сім’я, значущою клітиною якої споконвіків є кожен парафіянин (від найменшого до найстаршого). На цих засадах діяло колись Братство Церкви, традиції якого нині продовжує парафіяльна школа “Німб” (у розшифруванні – навчальна ініціатива Миколаївського братства). Саме тому тематика розглянутих під час занять-бесід з дітками “Листів святого Миколая” стосуватиметься і основ християнського вчення, літургійного життя, і підготовки до прийняття Таїнств, зокрема Сповіді та Причастя, і сторінок історії та сьогодення Церкви, зокрема й церкви святого Миколая; і релігійної культури українців: обрядів, звичаїв, врешті, життя православного християнина в сучасному світі. Минулорічний досвід Парафіяльної школи подарував нам чимало приємних вражень від спілкування з дітками та їхніми батьками, а щонайважливіше – зміцнив віру в те, що засіяне в землі зерно обов’язково зросте».