У четвер, 9 липня, Православна Церква вшановує Тихвінську ікону Божої Матері. У цей день у Свято-Георгіївському кафедральному храмі УПЦ відзначать 110-річний ювілей перебування у Львові цієї шанованої святині. О 8.00 год. розпочнеться урочиста Літургія. А сьогодні ввечері, 8 липня о 17.00 год. буде звершено святкове Всеношне бдіння за Афонським уставом, яке очолить єпископ Львівський і Галицький Філарет.
Історія Тихвінської ікони Богородиці оповита таємницями. Згідно з Церковним Переданням, саме цей образ Богоматері написав сам апостол Лука. До ІV століття ікона знаходилась в Антіохії, після чого була перенесена до Константинополя. Пізніше, незадовго до падіння столиці, ікона зникла і була знайдена на річці Тихвінці, поблизу берегів міста Тихвін. З того часу ікону стали іменувати Тихвінською а її шанування розповсюдилося всім світом. Однією із чудотворних копій цієї ікони став образ Богоматері, які був написаний для Іллінського скита, що на Святій Горі Афон.
У 1877 році цей образ прославився тим, що на іконі були помічені сльози, які витікали з очей Богородиці. З того часу ікона стала іменуватися Тихвінською Сльозоточивою. Сам Іллінський скит був населений монахами, які прийшли з території України, тому після звістки, що у Львові, тоді австрійському місті, у 1901 році було зведено православний храм на честь великомученика Георгія Побідоносця, братія обителі вирішила в дар храму написати копію своєї святині.
«У 1905 році копію чудотворної ікони було доставлено до Георгіївської церкви і з того часу ця святиня вшановується православними львів’янами. У 1997 році, внаслідок численних свідчень про чудодіяння від цієї ікони, Священний Синод УПЦ проголосив Львівську копію Тихвінської ікони Богородиці чудотворною. З того часу ікона іменується Тихвінською Львівською Сльозоточивою іконою Пресвятої Богородиці і щодня вшанувати її з молитвою приходять численні прочани та віруючі львів’яни» – розповідають духівники храму.
«Запрошуємо вірних доєднатися до молитви перед Заступницею роду людського та Пресвятою Владичицею, що прославлена у багатьох чудотворних іконах, а особливо перед рідною іконою, що є хранителькою нашого міста та всіх віруючих львів’ян» – додають Львівській єпархії УПЦ.