Історично Днем пам’яті геноциду вірмен вважається 24 квітня 1915 року. Щонайменше в цей день заарештовано у Константинополі та вбито вірменську інтелігенцію, щонайменше 200 осіб, серед яких лікарі, адвокати, вчителі, письменники, поети, священнослужителі та інші. Того ж року, 24 травня вперше в історії спільна декларація союзних держав закликала світову спільноту звернути увагу на те, що масове знищення вірменського народу є “злочином проти людства”. Світова преса того часу наповнена тими матеріалами”, – розповів Архімандрит Української єпархії Вірменської апостольської Церкви Ісагак Погосян.
Додамо, що мучеників, які постраждали під час Геноциду, вірменська Церква возвела у ранг святих.
“Забути їх – означає згрішити проти правди і осквернити святість. Ми не маємо права забути те, що сталося”, – підкреслив Архімандрит Ісагак.
Нагадаємо, що першим геноцид вірмен визнав Уругвай у 1965 році, за ним Франція, Італія, Німеччина, Нідерланди, Бельгія, Польща, Литва, Словаччина, Швеція, Швейцарія, Греція, Кіпр, Ліван, Канада, Венесуела, Аргентина, Бразилія, Чехія, Австрія, Люксенбург та інші. США офіційно визнали і засудили геноцид вірмен 49 з 50 штатів США. Вірменська діаспора у вищезгаданих країнах сформувалася переважно внаслідок геноциду.
Під час Голокосту євреїв Адольф Гітлер сказав: “Зрештою, хто пам’ятає знищення вірмен?”. Тобто, якщо такі події залишаються безнаказані та правда замовчується, як бачимо вивчаючі історію, це призводить до нових трагедій .
Світлини надано Архімандритом Ісагаком Погосяном