Завтра вісім святинь Львова відзначають храмовий празник

pokrovaСвято Покрови Пресвятої Богородиці має свою передісторію. Воно було встановлено у Візантії на честь визволення Константинополя від нападників. Зокрема, тут натрапляємо на чимало легенд і переказів. Сьогодні невідомо, хто був тим нападником, який загрожував місту. Одні джерела свідчать, що це були араби, інші навіть припускають, що це війська під проводом київського князя Аскольда. Основне передання свята визначає двох ключових осіб – Святого Андрія Юродивого та його учня Епіфанія.

Згідно із переказами, після Служби Божої вони побачили, як від царських дверей – так звалися у греків головні вхідні двері церкви – йде світлом осяяна Пресвята Богородиця у супроводі святого Йоана Хрестителя і святого Йоана Богослова та при співі великого хору святих. Божа Мати підходить до престолу, клякає, довго молиться і заливається сльозами. Відтак встає, здіймає зі своєї голови омофор, по-грецьки мафоріон, і широко простирає її над народом у церкві». Через деякий час Святий Андрій та Епіфаній, які бачили це видіння, зрозуміли, що Пресвята Богородиця прийшла для того, аби врятувати Константинополь. Ключовий об’єкт захисту – омофор або хустка, яка служила Покровом від лиха і зруйнування.

Крім того, у рамках цієї історії розуміємо саме поняття «юродивості» – на перший погляд, ця когорта, дещо специфічних і божевільних людей, з яких сміялися і тикали у них пальцями, мала особливу місію від Бога – бачити те, чого не бачать інші. Цікаво, але візантійці повірили чудернацькому видінню Святого Андрія Юродивого, якого ще у джерелах називають Юродивого Христа ради. Недаремно у текстах давньої української літератури часто знаходимо ще один синонім до «юродивого» – «блаженний».

Завтра, 14 жовтня 2016 року, на свято Покрови Пресвятої Богородиці, вісім храмів нашого міста відзначають всій престольний празник.

Сьогодні ми не знаємо остаточного часового відліку цій історії, хтось датує цю подію V, а в інших джерелах – X століттям від народження Христа. Проте важливо закцентувати увагу не на історичних доказах, а на феномені віри жителів Константинополя. Адже правдива віра у Покров-заступництво і довіра до Святої Богородиці допомогли зберегти їм не лише місто, але і власну ідентичність.

Отож подаємо розпорядок празничних богослужінь та заходів, які відбуватимуться у храмах. Запрошуємо долучатись до молитви!

УПЦ КП

Свято-Покровський кафедральний собор

Вул. Грушевського, 2

Настоятель: Митрополит Димитрій (Рудюк)

08.00 год. – ранкове Богослужіння

10.00 год. – Святкове Богослужіння

Покрови Пресвятої Богородиці

Львів-Рудно,вул. Володимира Великого,24, 79493

Настоятель: прот. Ігор Щерба

12.00 год. – Святкове Богослужіння

Покрови Пресвятої Богородиці

вул. Сяйво, 14, 79052

Настоятель: прот. Олексій Скородинський

11.00 год. – Святкове Богослужіння

Покрови Пресвятої Богородиці

Вул. Клепарівська, 35 (Інститут пожежної безпеки)

Настоятель: о. Роман Великий

10.00 год. – Святкове Богослужіння

Покрови Пресвятої Богородиці

вул. Величковського 50/13

Настоятель: о. Михайло Дулька

11.00 год.  – урочиста Літургія, після завершення якої о 13.30 біля СШ №100 (Рясне-2) відбудеться молебень та концерт, приурочений до свята Покрови Пресвятої Богородиці та до Дня захисника Вітчизни.

УАПЦ

Покрови Пресвятої Богородиці

вул. Щирецька, 36,

Настоятель: о. Михайло Садовський

8.00 год. – ранкова Літургія

10.00 год.  – Святкове Водосвяття;

11.00 год.  – Празнична Літургія

Покрови Пресвятої Богородиці

Вул. Демнянська, 4

Настоятель: о. Андрій Сокальчук

11.00 год.  –  урочиста Літургія, опісля – освячення води та постаменту Богородиці біля храму

УГКЦ

Покрову Пресвятої Богородиці

вул. Личаківська, 175

Настоятель: о. Андрій Боднар

7.00 год., 9.00 год. – ранкові Літургії

11.00 год. – урочиста Літургія;

19.00 год. – Молебень до Пресвятої Богородиці

Напередодні 13 жовтня о 19.00 год. розпочинаються нічні чування, а також вперше впродовж цілої ночі у храмі відбуватиметься процесійний хід до запрестольної ікони.