Життя після карантину: 7 книг, що допоможуть знайти сили

У житті кожного настає момент, коли паралізовує тіло від знемоги рухатись далі. Але ця весна стала періодом, коли не зміг рухатись вперед цілий світ. Що не день – ті ж думки про те, що буде далі та усе більше число у стрічці новин. Число тих, що боряться і тих, кому довелось нас покинути.

          Світова пандемія поставила людство на паузу. І кожен постав перед власними викликами. Нічого лукавити, запитань без відповідей знайшлось чимало. Тож, пропонуємо до вашої уваги перелік із семи книг, що допоможуть відшукати бажаний спокій та шлях, який тільки попереду. Варто тільки почути Боже Слово.

Книга №1 – «Відвага, радість і спокій» від Джентезен Франклін

          «Господь не хоче, щоб нашим життям управляли якісь страхи. Жити безстрашно – не означає цілком втратити відчуття боязні, це означає мати відвагу зустрітися зі своїм страхом і подолати його, прийняти послані Богом випробування», – стверджує Джентезен Франклін.

          Вірус COVID-19 став нагодою для людства переосмислити багато речей. І поки вода у світовому океані очищується, а до Венеції припливають дельфіни, оновлюються також наші душі. Пережити карантин нам вдасться, складніше буде потім. І Джентезен Франклін на власному прикладі розповість, як жити попри все.

Книга №2 – «Щасливі попри все», Валеріо Альбісетті

          Одвічне запитання: пливти за течією чи проти – як ніколи актуальне сьогодні. У книзі від Валеріо Альбісетті можна знайти чимало практичних порад, що стануть при нагоді у час пандемії. Звісно, мовиться не про те, наскільки часто мити руки – діалог дещо глибший і сягає питань життєствердних.

Книга №3 – «Віра і здоров’я» авторства Ульріха Гізекуса

          Чому християни зі спокоєм та смиренністю ставляться до смерті? Так, у їхньому житті теж є горе, розчарування та чимало болючих запитань. Але люди, що проживають життя пліч-о-пліч із Богом, знають: усе краще попереду. Якщо забракло віри у завтрашній день – варто шукати надію, як Ульріх Гізекус.

Книга №4 – «Якщо ви надмірно переживаєте за все», Ольга Сергієнко

          Не варто сприймати думки за факти. Їх потрібно перевіряти. І некорисні гнати якомога далі. Принаймні, у цьому переконана авторка книги Ольга Сергієнко, вона ж керівник Київської філії центру здоров’я та розвитку «Коло сім’ї».

          Новин про коронавірус більш ніж достатньо, але сил їх сприймати уже обмаль. У книзі «Якщо ви надмірно переживаєте за все» можна знайти не тільки чимало корисних порад, як пережити хвилю негативних емоцій. Авторка вчить застосовувати прості та ефективні техніки у боротьбі з відчаєм, які, до того ж, науково доведені.

Книга №5 – «39 слів підбадьорення», Жан-Ромен Фріш

          39 фрагментів Святого Письма – це 39 свідчень того, що Бог до нас не байдужий. Коли навколо всезагальна паніка, складно знайти точку опори. Жан-Ромен Фріш пропонує віднайти душевну гармонію у рядках Біблії. Часом для того, щоб врятуватись від прірви, варто тільки простягнути руку вгору. Або ж – розгорнути ту саму книгу.

Книга №6 – «Чи Бог вислуховує наші молитви?», Андре-Мутьє Леонар

          Те саме запитання, яке нерідко ми боїмося промовити вголос. Але Андре-Мутьє Леонар наважився на це та знайшов відповідь. Чи Бог таки вислуховує наші молитви? Та чому мовчить у час, коли Він так потрібен?! Автор однойменної книги з’ясував, чому навіть віряни часом відчувають, ніби Бог відійшов від них. Як виявилось, причина глибоко у серці…

Книга №7 – «Антикризовий біблійний порадник», Алєксандер Яциняк

          Як пережити час, коли світ перевертається з ніг на голову? Коли настає криза віри та вже несила розгледіти світло у кінці тунелю? Коли припиняєш розуміти сенс страждань та випробовувань? У подібні моменти вкрай важливо продовжувати жити – жити із Богом. А знову осягнути сенс допоможуть роздуми о. Алєксандра Яциняка, автора книги «Антикризовий біблійний порадник».

          Кризові моменти переживали Йов, Мойсей і навіть Ісус Христос. Пандемія – це сигнал про те, що теперішній період у нашому житті треба оцінити як час початку духовного зростання і новий етап пізнання Бога. Так було у Йова, Мойсея і Христа. І так може бути у кожного із нас! Варто тільки знову відшукати свій шлях на засадах біблійної мудрості.

          Жити під час карантину ми навчились. І поки не відомо, коли світ знову натиснуть на кнопку «пуск», необхідно зібратись із силами та із Святим Письмом під рукою підготуватись до життя після карантину.

Авторка: Штіль Анна-Марія, ЖРН-46С