“Граф у монашому каптурі” У Львові відкрили виставку, присвячену Блаженному Климентію Шептицькому

У Львові відкрили виставку «Граф у монашому каптурі. Блаженний Климентій Шептицький. 150 років від дня народження». Ця подія у Львівському музеї історії релігії не випадково відбулася у останній тиждень перед завершенням Великого посту. Адже 1 травня – день смерті Блаженного священномученика.

Серед експонатів: унікальні світлини зі світського і політичного життя Климентія Шептицького, фото з родиною, світлини та архівні документи монашого повсякдення, а також його особисті речі – круглі окуляри, светр, годинник, капелюх, грамота і медаль Праведника світу.

На виставці презентовано світлини як з колекції Музею, так і з колекцій «Archiwum Szeptyckich» (власніть родини Шептицьких), ієрм. Севастьяна (Дмитруха), о. Юстина (Юрія Бойка), Івана та Іванни Матковських, приватних збірок.

З фондової збірки ЛМІР виставлять роботу українського художника Модеста Сосенка «Антоній і Феодосій Печерські», де в образі святих зображено митрополита Андрея і архимандрита Климентія Шептицьких; оригінальні архівні документи, пов’язані з поїздкою отця Климентія Шептицького, архимандрита монахів-студитів у Львові, у складі митрополичої делегації до Москви і Києва (посвідчення видане Митрополитом Йосифом Сліпим Архимандритові Климентію Шептицькому – представникові Греко-Католицької Церкви, на урядових переговорах у Києві та Москві у Львові, 12 грудня 1944 року, закріплене мокрою печаткою і підписом Митрополита Йосифа); копії матеріалів кримінальної справи, пов’язані з пересильним та тюремним періодом архимандрита Климентія Шептицького, інші

Виставка триватиме до липня, тож відвідати унікальну подію на плоші Музейній можуть усі охочі.

Фото Оксани Бабенко

Текст підготовано за матеріалами сайту
https://moemisto.ua