З нагоди другої річниці трагічних подій на Євромайдані, сьогодні, 19 лютого, у Львові відбулася Тиха хода пам’яті Героїв Небесної сотні. Опісля на площі перед пам’ятником Т. Шевченку відбулася спільна молитва та громадська акція «Під щитом Небесної сотні».
Колону сформували біля Львівського національного університету ім. Івана Франка. Звідти студентська молодь пройшла до пам’ятника Т. Шевченку. Студенти несли символычний щит змроблений з маленьких «щитів». Цей щит символізує захист та героїзм борців за гідність і справедливість.
Панахиду за загиблими очолив о. Юрій Остап’юк, голова Центру Студентського Капеланства.
Духівник подякував за таку численну участь студентів та звернув увагу на молитовне вшанування Героїв Небесної Сотні, бо саме у молитві ми проявляємо свою любов, адже молимося за тих кого любимо.
«Треба не просто не зрадити Майдану, а й продовжити те, що почали наші Герої, боротьбу за гідність, свободу і чесніть у нашій державі, а також у християнському житті. Вся зміна, яка почалася з Революції Гідності і досі триває починається з серця кожного з нас. Тому маємо не переставати мінятися щодня, щоб не зрадити те, що було два роки тому, а пробувати нести цю доброту від свого серця» – зазначив о. Юрій.
Участь у заході взяли також ректор і викладачі Франкового університету, учасники Євромайдану та міський голова Львова.
«Два роки тому назад тут були сльози, тут була гордість. Ми оплакували тих, хто загинув, і раділи народженню нової держави. Таке враження, що це було вчора. Тут почався Майдан, звідси ми їхали на Київ. Ми не знали, чим те все закінчиться. Були дні, коли було не просто страшно, а дуже страшно. Але українці – така нація, що в найвідповідальніший момент ми робимо те, чого від нас ніхто не чекає. Ми забуваємо про страх, тривогу і йдемо вперед. Тому що за нами наші діти, наша історія, наші батьки. Тому що це наша земля, в нас немає іншої.
Пройшло два роки, українці стали біднішими. Ми не маємо гордості за владу, яку обрали, яка на Майдані говорила гучні полум’яні промови і обіцяла, що ми вже завтра будемо мати рай. Цього не сталося. Звичайно, в тому є і наша вина, і моя вина, і вина кожного з нас. Ми, українці, часто закохуємося, замріюємося і думаємо: «А вони зроблять, ми їх обрали». Так не буває. Ми повинні почати кожен з себе на своєму місці. Тому що країну неможливо збудувати одним рішенням чи 1-3 роками. Це дуже складний процес.
Я великий оптиміст, я вірю в нашу державу. Знаю, що ми її збудуємо. Ще не знаю до кінця, як. Але інтуїтивно, коли я дивлюся в мудрі талановиті очі молодих людей, то розумію, що ми маємо найголовніше – добрий матеріал, з якого можна країну збудувати. Бо без добрих людей добру країну збудувати неможливо.
В ці дні дуже важливо, щоби ми віддали шану нашим Героям. Вони живуть доти, доки ми їх пам’ятаємо. Завтра об 11.00 год. на Личакові ми запалимо свічки на могилах наших Героїв Небесної Сотні. Тут о 13.00 год. завтра буде екуменічна молитва за наших ангелів, які сьогодні в небі спостерігають за нами. Ми в ці дні будемо багато думати, згадувати, як це було, згадувати тих, кого немає. Ми не можемо спрогнозувати, що нас чекає завтра. Але я знаю одне: якщо ми будемо з вами завжди приймати чесні, моральні рішення, Бог завжди буде з нами. Я дякую вам всім, що ви так чисельно сьогодні прийшли в пам’ять наших Героїв. Я бажаю вам всім добра, ласки, процвітання. Слава Україні!», – зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.
Акцію «Тиха хода» разом зі студентами організовують уже вдруге. Захід нагадує про пам’ятні дні під час Революції Гідності та про те, як два роки тому студенти тихою ходою йшли на Майдан. Цього року акцію символічно назвали «Під щитом Небесної Сотні», щоб кожен, хто йтиме в ході, відчував себе під захистом Героїв.
Нагадуємо, о 19.00 год. усіх львів’ян запрошують долучитися до акції «Свіча пам’яті», яка відбудеться біля пам’ятника Т. Шевченку. Під час заходу учасники поіменно вшанують пам’ять Героїв Небесної Сотні та запалять лампадки зі свічками, які викладуть у формі тризуба.
Читайте також: Тиха хода та акція «Свіча пам’яті»: сьогодні у Львові вшановують Героїв Небесної Сотні
Фото: Мар’ян Павлик, Валентина Євтушок