13 січня — день прославлення Паїсія Святогороця. 12 цікавих фактів про життя старця

 Думки та духовна спадщина Паїсія Святогорця – це те світло і дороговказ сучасним християнам, яке зігріває на непростих дорогах сучасного життя, дарує радість та надію. Сьогодні Церква у особливий спосіб згадує преподобного Паїсія Святогорця,адже 13 січня 2015 року він був прославлений у лику святих. З цієї нагоди, пропонуємо до Вашої уваги, цікаві факти із життя цієї унікальної людини.

1. Батьки хотіли дати ім’я майбутньому святому Христос, проте священик, за промислом Божим, при хрещенні назвав його Арсенієм.

2. Хлопчик добре вчився в школі, був допитливим і йому дали прізвисько Гумбісья, що означає «світлячок».

3. До прийняття монашества святий був теслею, а також добре малював, писав вірші та тропарі.

4. З 1945 по 1949 рр. він служив в армії, а також брав участь у Другій Світовій війні в якості радиста.

5. У 1954 році в афонському монастирі Есфігмен він став рясофорним монахом, при постризі йому дали ім’я Аверкій; у 1957 році в монастирі Філофей відбувся його постриг у мантію з ім’ям Паїсій.

6. З 1958 року він жив у монастирі Стоміон. Тут він, виконуючи послух, їздив зі святими мощами по селах і збирав пожертвування. Під час цих поїздок він проповідував православне віровчення, зупиняючи розповсюдження евангелістичної єресі.

7. У 1962 році преподобний Паїсій оселився в обителі на Горі Синай, а потім – у пустельній келії. Коли тут була посуха, він вимолив у Бога дощ.

8. У 1964 році він повернувся на Святу Гору в Іверський скит, бо була потрібна зміна клімату для лікування важкого захворювання. Через два роки святому видалили значну частину лівої легені.

9. Святий побував в Австралії і в Єрусалимі.

10. У 1993 році він назавжди покинув Афон й оселився в заснованій ним жіночій обителі Суроті, яка знаходиться на материковій частині Греції.

11. У 1994 році у святого виявили онкозахворювання. Йому провели дві операції. Він помер, причастившись Христових Тайн, 12 липня 1994 року.

12. За життя преподобний Паїсій удостоївся бачити Спасителя. Йому неодноразово являлася Богородиця. Він розмовляв з Нею і навіть брав їжу з Її рук. Також йому являвся преподобний Арсеній Каппадокійський, якого Паїсій потім намалював.

Джерело: УНІАН