Календарна реформа продовжує втілюватись у життя: УГКЦ та ПЦУ святкуватимуть свято Введення в храм Пресвятої Богородиці не 4 грудня, а 21 листопада – до речі, як і Римо-католицька церква та більшість помісних Православних церков світу.
На цей день, у який раніше вшановували Архистратига Михаїла, припадає також початок Помаранчевої Революції (2004) та Революції Гідності (2013-2014). З цієї нагоди 21 листопада в Україні відзначають День Гідності та Свободи.
Подія торжественного входу до храму трилітньої дівчинки Марії – майбутньої Матері Божої – не зафіксована у письмовому Євангелії. Перекази про неї спираються на апокрифічні передання, зокрема Протоєвангеліє Якова. Ці перекази особливо яскраво описують святковий похід до Єрусалимської святині, де Марію приймають священники і де Вона зростатиме. Таким чином Її батьки Йоаким і Анна здійснюють свою обітницю віддати Богові дитину, яку Він подарував їм у відповідь на багатолітні молитви. Живучи при храмі, Марія присвячувала себе молитві, вивченню святого Письма та рукоділлю. З часом, вона, як та, яка вирішила зберігати дівоцтво й присвятити себе Богу, була, по закону отців, доручена піклуванню Йосифа Обручника.
Зображаючи цей епізод, свято Введення в храм Пресвятої Богородиці водночас готує християн до празника Різдва Христового, адже випадає у час Різдвяного посту. Воно оспівує вибраність Марії, Якій згодом належить стати Матір’ю Христа.
Введення – одне з найбільших Богородичних свят, стало знаним і любленим, зокрема й в Україні, де, звучись «Третьою Пречистою», дало ім’я багатьом храмам і спільнотам, пов’язаним з ними.
Три храми Львівської громади відзначають цього дня храмовий празник:
Церква Введення в храм Пресвятої Богородиці УГКЦ (м. Львів, вул. Чукаріна, 5).
Церква Введення в храм Пресвятої Богородиці ПЦУ (смт Брюховичі, вул. Курортна, 6).
У цьому храмі Митрополит Львівський і Сокальський ПЦУ Димитрій (Рудюк) звершить Божественну Літургію з нагоди празника о 10:00.
Церква Введення в храм Пресвятої Богородиці ПЦУ (м. Львів, вул. Олександра Мишуги, 40)
У тропарі празника цього дня Церква проголошує: «Сьогодні благовоління Божого провіщення і спасіння людей проповідання, у храмі Божому ясно Діва являється і Христа Всім провіщає; їй же ми голосно заспіваймо: “Радуйся, промислу Створителя здійснення”».