22 липня Церква вшановує пам’ять священномученика Панкратія: 5 фактів про життя святого

  1. Священномученик Панкратій, єпископ Тавроменійський, народився в той час, коли Господь наш Ісус Христос жив на землі. Батьки Панкратія були родом з Антіохії. Почувши про благовістя Ісуса Христа, батько Панкратія, взявши з собою юного сина, відправився в Єрусалим, щоб особисто бачити великого Вчителя. Його потрясли чудеса, і коли він почув Божественне вчення, то увірував у Христа як Сина Божого. Він зблизився з учнями Господа, особливо з святим апостолом Петром. З тих пір юнак Панкратій став відомий святому апостолу Петру.
  2. Після Вознесіння Спасителя один з апостолів прийшов до Антіохії і хрестив батьків Панкратія і весь їхній будинок.
  3. Коли батьки Панкратія померли, він, залишивши свій маєток, пішов у Понтійські гори і став жити в печері, проводячи дні і ночі в молитві і глибоких духовних роздумах. Святий апостол Петро, одного разу проходячи по тих місцях, зустрів Панкратія в Понті, взяв його з собою в Антіохію, а потім в Кілікію, де перебував святий апостол Павло. Там святі апостоли Петро і Павло висвятили Панкратія в єпископа сицилійського міста Тавроменія.
  4. Святитель Панкратій старанно працював над християнським просвітництвом народу. Протягом одного місяця він побудував храм, де здійснював Богослужіння. Число віруючих швидко росло, і незабаром майже всі жителі Тавроменії і навколишніх міст прийняли християнську віру.
  5. Багато років святий Панкратій мирно управляв своєю паствою. Одного разу язичники повстали на святителя і, вибравши відповідний час, раптово напали на нього і побили камінням. Так по-мученицьки закінчив своє життя святитель Панкратій (I ст.). Мощі святителя покояться в храмі його імені в Римі.

Джерело: Дніпровська єпархія Православної Церкви України