24 лютого «Живе ТБ» проведе 12-годинний молитовний марафон. Долучаться і львівські Архиєреї

24 лютого 2023 року о 12:00 за київським часом в ефірі «Живого телебачення» розпочнеться молитовний марафон, який триватиме 12 годин. Він передбачає 12 символічних зупинок, які пригадають усім про кожний важкий місяць війни, що українці пережили разом. Гасло марафону — «Україна стоїть! Україна бореться! Україна молиться!» Про це інформує Департамент інформації УГКЦ.

«Запрошую всіх вірних нашої Церкви долучитися до цього молитовного стояння. Бо ми відчуваємо, що, об’єднуючись у молитві, пості й добрих ділах, ми перемагаємо. І нам так потрібно духовної сили для того, щоб наблизити нашу перемогу!» — закликав напередодні Блаженніший Святослав.

За словами Глави УГКЦ, безперервна молитва буде часом єднання і солідарності українців усього світу. Молитва розпочнеться в Патріаршому соборі в Києві, відтак естафету перейме Харків, Запоріжжя, Одеса, Херсон, Ірпінь, Мельбурн в Австралії, Перемишль у Польщі, Рим в Італії, Буенос-Айрес в Аргентині, Вінніпег у Канаді і завершиться у Філадельфії у Сполучених Штатах Америки.

Учасники молитимуться молебні та акафісти, читатимуть Святе Письмо та псалми, а також матимуть змогу почути звернення Архиєреїв УГКЦ. Зокрема, як повідомляє Львівська Архиєпархія УГКЦ, долучаться до марафону і львівські Архиєреї: Архиєпископ і Митрополит Львівський Ігор промовить слово і молитву за вимушених переселенців, а єпископ-помічник Львівської Архиєпархії Володимир – слово і молитву за медиків.

Кожна з 12 годин марафону буде присвячена особливій молитві в окремому наміренні: за воїнів, капеланів, волонтерів, вимушених переселенців, поранених, медиків, полонених, дітей війни, загиблих у війні та їхніх рідних, поранених, українців на окупованих територіях, енергетиків.

Розклад молитовного марафону

Час Місце Богослужіння Намірення
12:00 Україна, Київ Молебень за перемогу і справедливий мир за воїнів
13:00 Австралія, Мельбурн Молебень до Богородиці за капеланів
14:00 Україна, Харків Акафіст до Христа Чоловіколюбця за волонтерів
15:00 Польща, Перемишль Акафіст до Богородиці за вимушених переселенців
16:00 Україна, Одеса Акафіст до св. Юрія Переможця за поранених
17:00 Італія, Рим Ісусова молитва за медиків
18:00 Україна, Запоріжжя Акафіст до Архистратига Михаїла за військовополонених
19:00 Аргентина, Буенос-Айрес Молебень до Христа Чоловіколюбця за дітей війни і сиріт
20:00 Канада, Вінніпег Вервиця за родичів загиблих
21:00 Україна, Ірпінь Парастас за загиблих
22:00 Україна, Херсон Хресна Дорога за українців на окупованих територіях
23:00 США, Філадельфія Молебень до Новомучеників українських за енергетиків

Пригадуємо, що за рішенням Синоду єпископів, яке оголосив Предстоятель УГКЦ, 24 лютого 2023 року проголошено днем посту, молитви і милостині. До посту немає окремих приписів — ідеться про обмеження і самодисципліну відповідно до можливостей кожного вірного, зазначають в УГКЦ. Молитовно ж можна долучитися до 12-годинного марафону або ж звершувати моління індивідуально. «Нехай цей день стане для нас нагодою комусь вчинити добро: сумного потішити, нагого одягнути, змерзлого зігріти, голодного нагодувати», – наголосив Глава УГКЦ.