25 років УКУ в Україні: публічні заходи і відкриття Центру Митрополита Андрея Шептицького

2017_07_28 (5 of 46)Новий навчальний рік в Українському католицькому університеті розпочнеться із відзначення завершення 7-літньої кампанії розвитку університету. З 9 до 14 вересня 2017 року в УКУ відбуватимуться заходи, які зможуть відвідати жителі та гості міста. У програмі Святкового тижня – концерт в Оперному театрі, паломницький тур духовними центрами Галичини, серія лекцій та дискусій, конференція TEDxUCU, зустріч усіх випускників Львівської богословської академії УКУ та Львівської бізнес-школи УКУ. Розпочнеться тиждень із освячення та відкриття Центру Митрополита Андрея Шептицького.

«Наші вересневі дні святкування – це дні вдячності Богові, Церкві, усій українській громаді і неукраїнським друзям УКУ за великі благословення, які сплинули на університет за останні сім років. За цей час при систематичній підтримці десятків тисяч донорів університет подвоїв свої програми та кількість студентів, потроїв кількість будинків та зміг відіграти роль в процесах трансформації українського суспільства, зокрема, в час Революції Гідності та вищої освіти. На фасаді УКУ в Римі Патріарх Йосиф Сліпий вирішив написати, що «любов до науки собирає у розсіянні сущих».  Ми такий «збір у розсіянні сущих» і будемо переживати під час святкувань. Приємно, що представники широкої мережі «Друзів УКУ» (у 20 містах світу є комітети приятелів УКУ), приїдуть на наші святкування з різних кінців України та з багатьох країн та континентів», – розповідає президент УКУ Владика Борис (Ґудзяк).

У рамках урочистостей відбудеться Святковий подячний бенкет за участі Патріарха УГКЦ Святослава (Шевчука) та членів Синоду єпископів, жертводавців і приятелів УКУ з усього світу. Почесним промовцем буде мер Вроцлава Рафал Дуткевич.

Lib_Outside_1

10 вересня 2017 року розпочнеться Архиєрейською Літургією. Після завершення відбудеться чин освячення і відкриття Центру Митрополита Андрея Шептицького. Особливими гостями будуть Костянтин (Джеймс) Темертей та його дружина Луїза, які є головними жертводавцями цього Центру. У цьому ж приміщенні відбудеться відкриття виставки, присвяченої Митрополиту Андрею Шептицькому.

«Для університету спадщина Митрополита Андрея є дуже важливою і тому центральне місце зустрічі та майданчик для дискусій не лише університету, але й міста, як тепер часто кажуть hub, носитиме ім’я митрополита Андрея. Таким чином ми намагаємося зберегти пам’ять про Митрополита живою», – ділиться президент УКУ.

Ввечері 10 вересня в Оперному театрі відбудеться Урочиста Академія «Тут воссіяє Божа благодать» постановки відомого режисера Сергія Проскурні. У сценічному дійстві братимуть участь такі відомі гурти, як: «Піккардійська терція», «Кому вниз», Сестри Тельнюк, Львівська державна академічна чоловіча хорова капела «Дударик» та інші. Автор текстів – Мар’яна Савка. Під час Академії перед глядачем постане уся історія Київської Церкви: від Хрещення Київської Русі до теперішніх днів, а кожен присутній зможе відчути себе причетним до тисячолітньої історії нашої Церкви.

11 та 12 вересня 2017 року – організатори пропонують гостям відчути себе студентом університету – побути в аудиторіях з викладачами.  «Ми готуємо серію публічних заходів  – лекцій, дискусій, майстер-класів. Запрошуємо обрати з переліку найцікавіше  для себе та краще відчути університет зсередини», – каже проректор із розвитку та комунікацій УКУ Наталя Климовська.

13 вересня 2017 року – святкові заходи в УКУ співпадають із початком навчального року, який в УКУ відкривається в день нового церковного року – Індикту. Одним із важливих елементів святкування є церемонія вручення стипендій для студентів на різних факультетах.

Цими днями також святкуємо символічне 25-ліття УКУ в Україні. Адже саме у вересні 1992 року з благословення Блаженнішого Мирослава Івана Любачівського відбулося перше засідання групи, що займалася відновленням Богословської Академії у Львові та перенесенням УКУ з Риму до України. І це символічний початок УКУ, який тільки через 10 років інавгурували як університет. Ми дуже вдячні Блаженної пам’яті кардиналові Любачівському за його ініціативу та постійну і чітку підтримку.

«Ці святкування  – це також час для глибших рефлексій. Завершуючи першу чверть століття розвитку в Україні, після стрімкої траєкторії останніх років університету важливо закріпити розпочаті ініціативи, щоб зберігати християнські начала і якість усіх програм. Осмислення нашої історії потрібне для нових викладачів і студентів, які в час святкувань матимуть нагоду краще зрозуміти пройдений шлях, наше спільне паломництво. Цей шлях був звивистим, але водночас таїнственним і сповненим див. Він показує, що в Україні можливі добрі справи і що громадянське суспільство, люди доброї волі, що уповають на Бога, навіть без особливої підтримки держави можуть зробити дуже багато», – переконаний Владика Борис.

Важливо:

Детальна програма заходів є на сайті: https://week.ucu.edu.ua/.

Участь у публічних заходах 11-13 вересня є безкоштовною, проте охочим потрібно зареєструватись. Представникам медіа потрібно буде акредитуватися. Реєстрація буде відкрита згодом.

Фото: Олександр Ласкін

Джерело: Прес-центр УКУ