5 фільмів про Бога, дружбу і любов, яка перемагає все

Попереду вихідні, і з цієї нагоди ми пропонуємо Вам добірку якісного християнського кіно. Ці стрічки надихнуть Вас проживати кожен день радісно на натхненно.

  1. “Свята Едіт Штайн. Сьома камера”

Біографічний фільм про св. Едіт Штайн – німецького філософа (вона була помічницею Едмунда Гуссерля) і монахиню, мученицю Освенціма. Едіт Штайн виросла в єврейській родині в Бреслау. Спочатку була атеїсткою. У зрілому віці, читаючи, зокрема, твори св. Терези з Авілю, навернулася до віри у Христа як католичка. Після приходу Гітлера до влади їй -через її єврейське походження – не було дозволено викладати. Тоді вступила в Орден кармелітів босих в Кельні. Перед Другою світовою війною була переведена до монастиря в Нідерландах, з якого в 1942 році була, разом з іншими католиками єврейського походження, депортована нацистами в Освенцім і знищена в газовій камері. У 1987 році була зарахована до лику блаженних Папою Іваном Павлом II, до лику святих – у 1998 році, а в 1999-му проголошена ним Небесною покровителькою Європи.

2. “Леон Морен. Священник”.

Цей фільм про шлях до себе і на дорозі віри. У центрі сюжету ще не стара, але вже й не молода жінка Барні, яка живе в окупованій нацистами Франції. Щоб врятувати свою дитину, яка має німецькі коріння, вона її охрещує. Через це, у один момент, приватно заходить до храму, щоб сказати священнику все, що вона думає про релігію і починає свою розмову з ним зі слів: “релігія – опіум для народу”. Втім, молодого кюре такий початок не шокує. Він погоджується з критикою Барні, щодо деяких проблем, які існують у Церкві, але запрошує зазирнути у глиб самої віри.  Цей фільм надихає і у своєму духовному шляху відкрити нові грані і замислитися про те, “А чи справді я вірю?”. Тому ця стрічка, яка давно вже належить до золотого фонду класики, буде корисною кожному.

3. “Отець Піо”

Біографічна історія Отця Піо. Фільм знятий за мотивами реальних подій. Святий отець Піо, Франческо Форджоне, народився 25 травня 1887 року в П’єтрельчіні (Італія), в дієцезії Беневенто. До ордену Братів Менших Капуцинів вступив 6 січня 1903 року як кандидат у пресвітери. Висвячений був 10 серпня 1910 року в катедрі в Беневенто. 28 липня 1916 року прибув до монастиря Сан Джованні Ротондо, на пагорбах Гаргано, де, за винятком невеликих перерв, перебував аж до дня смерті, тобто до 23 вересня 1968 року. У п’ятницю, 20 вересня 1918 року, в чернечому хорі старої церкви під час молитви перед Розіп’ятим отримав стигмати, які залишалися відкритими і кровоточивими впродовж п’ятдесяти років.

4. Вінсент.

Франція, 1617 рік. До одного з провінційних містечок прибуває на службу священик Вінсент де Поль (П’єр Френе), де застає жахливу картину. Багаті проводять свої дні у розкоші, бідні зашорені у своїх забобонах, а ще в містечку є підозра на чуму, принаймні, будинок однієї нещасної жінки місцеві забили, в очікуванні її смерті. Але священик наважується ламати стереотипи і надихати людей довкола, змінюватися на краще.

5. З міркувань совісті (2016)

Військова драма, що розповідає історію Десмонда Досса – рядового, який відмовився через свої релігійні переконання носити зброю і вбивати людей. Але в подальшому він прийняв рішення вступити на військову службу як санітар. Під час жорстокої битви за Окінаву він врятував 75 людських життів.

У публікації використано матеріали БО Фундація Духовного Відродження