5 фільмів про віру, надію і любов

Напередодні вихідних пропонуємо до уваги 5 кінострічок.

1

1.“Леон Морен. Священик”.

Деякі кінокритики називають цей фільм “шедевром” і не помиляються. У центрі сюжету духовна еволюція молодої жінки, яка проходить шлях від атеїзму до віри. Якось головна героїня на ім’я Барні заходить у храм, щоб емоційно висловити все, що думає про релігію. Вона випадково обирає священика і розпочинає свою сповідь із фрази: “Релігія-це опіум для народу”. Втім її слова не справляють очікуваного враження на молодого кюре Леона Морена. Той у відповідь багато в чому погоджується з Барні, але пропонує зазирнути їй углиб самої віри. Відповіді на непрості запитання у цій стрічці будуть актуальними для кожного.

2. “Спогади про майбутнє”.

В основі фільму реальна історія письменниці Віри Бріттен, яка була медсестрою під час Першої світової війни і згодом стала відомою християнською пацифісткою. Сюжет розгортається довкола життя зовсім юної дівчини, яка мріє стати прозаїком, вступити до університету. Коли починається Перша світова війна, усіх кого Віра любила, забирають на фронт. Глядач майже “фізично” відчуває емоцію втрати і відчай, який переживають головні герої. Однак стрічка “Спогади про майбутнє” також надихає на діяльну любов. Коли світ довкола божеволіє, лише доброта і надія може освітити шлях.

3.«Щоденник пам’яті».

Романтична історія любові простого хлопця Ноя та заможної дівчини Еллі. У юності вони знайомляться та закохуються, але разом вдається провести лише одне літо. Адже батьки Еллі проти цього кохання. Восени дівчина їде до міста, а Ной залишається у Сібруці та щодня пише їй по листу, які не приходять на вказану адресу. Попереду на головних героїв чекає участь у Другій Світовій війні, розлука та численні життєві випробування. Але у Еллі та Ноя завжди буде найголовніше – любов.

4.“Корчак”.

Художній фільм Анджея Вайди про педагога, письменника Януша Корчака, який керував будинком для юдейських сиріт при Варшавському гетто під час Другої світової. У одній із своїх книг Корчак писав:
“Ми не даємо Вам Бога, бо кожен із Вас повинен сам відшукати Його, не даємо Батьківщини, бо Ви повинні осягнути її працею своїх серця і розуму. Не даємо любові до людини, бо немає любові без прощення, а прощення є важкою працею і кожен має взяти її на себе”.

5. “Історія черниці”.

У центрі сюжету реальні події із життя бельгійки Габріель ван дер Маль, доньки відомого хірурга, яка у 1927 році прийняла постриг. Віртуозна гра Одрі Хепберн нікого не залишить байдужим. Це фільм-роздум. Він надихає ще раз переосмислити, чи має любов межі, що означає бути доброю людиною та яким буває милосердя.

Бажаємо, щоб ці вихідні були теплими та затишними)

За матеріалами фб-сторінки https://www.facebook.com/foundation.la.ugcc/