5 філософських фільмів про стосунки

Сучасний світ зазвичай сповнений безліччю викликів, моральних дилем, пошуків сенсу свого життя та боротьбою із власними страхами. Лише змінивши себе, своє ставлення до таких важливих приципів, як істина, свобода, правда, вірність, можемо стати кращими людьми. І, звісно, тільки справжня любов може подарувати нам надію на майбутнє, фундаментом якого стане повноцінна довіра. Геніальний Ернест Хемінгвей колись сказав: “Коли любиш, хочеш щось робити в ім’я любові. Хочеш жертвувати собою. Хочеш служити”.

Пропонуємо вам переглянути п’ять філософських фільмів про справжнє кохання, жертовність, естетичність почуттів, і свободу вибору.

  1. “Бруклін”, 2015 (англ. “Brooklyn”)

Ця картина про те, як складно прийняти правильне рішення в юності, особливо, якщо вихований у строгості, релігійності та не має з ким порадитися, немає ніяких телефонів і відвертих розмов з мамою. Якщо вам колись доводилося робити важкий вибір і зустрічатися з сумнівами щодо його правильності, вам буде цікаво дивитися цей фільм.

2. “Руйнування”, 2015 (англ. “Demolition”)

Мотивувальний фільм про те, як почати нове життя. У головного героя гине дружина. Щоб розібратися у своєму житті і своїх почуттях, він вирішує філософствувати молотом: буквально руйнувати і ламати все довкола, щоб вибудувати себе і своє життя заново.

3. “Королівство повного місяця”, 2012 (англ. “Moonrise Kingdom”)

maxresdefault

Режисер оскароносного фільму “Готель Гранд Будапешт” Вес Андерсон автор не одного кіношедевру. “Королівство повного місяця” цьому доказ. Сюзі Бішоп 12 років. Вона листується із бойскаутом на ім’я Сем Шакаскі. Разом вони домовляються втекти подалі від дорослих. Сховавшись поблизу річки у далекому лісі, хлопчик і дівчинка вперше закохуються і щирість їхніх почуттів зворушує. Але Вес Андерсон не залишає нас без посмішки, відправивши на пошуки дітей Білла Мюрея, Тільду Свінтон і Брюса Вілліса.

4. “Чоловіки, жінки і діти”, 2014 (англ. “Men, Women & Children”)

Головна мета творців фільму — показати, наскільки інтернет змінив поняття стосунків, сімейних цінностей і спілкування в цілому. Прірва нерозуміння між батьками і дітьми, між партнерами і друзями стала таким частим явищем, що необхідно звертати на це увагу громадськості. Фільм глибокий, для роздумів, а зовсім не для розваги. А для «заражених» інтернетом молодих людей — просто обов’язковий для перегляду!

5. “Дорога змін”, 2008 (англ. Revolutionary Road)

Дія картини проходить в середині 50-х років, головні герої — члени невеликої провінційної сім’ї. Френк і Ейпріл Уїллер вважають себе сім’єю середнього класу, несхожою на решту сімей, і мають величезне бажання перебратися до Парижа. Проте доля приготувала для подружжя ряд неприємних сюрпризів.

Підготувала Лідія Батіг