5 книг, які варто прочитати восени

Завершення вересня відкриває нам сезон справжньої осені – з дощами та холодними ранками. Тому хочеться просто зануритись у домашній плед з горнятком гарячого чаю чи шоколаду. Осінь готує нас до зими, це пора роздумів і підсумків, адже буквально за три місяці настане новий рік життя. Ми підготували для вас підбірку книг, які зігріють ваші осінні дні.

Томас Мертон. «Ніхто з нас не є самотнім островом»

Восени у нас часто загострюється відчуття самотності та депресії. У своїй книзі американський католицький священик, монах-трапіст, один з найвідоміших християнських письменників минулого століття Томас Мертон роздумує про сенси людського буття у цьому світі. Особливо автор зосереджує увагу на темах дружби, духовного покликання, любові, смирення,спокуси, духовної самотності. «Хоч якою пропащою може здаватися людина та її світ і яким сильним на позір її відчай, допоки вона лишається людиною, сама її людськість невтомно говорить їй, що життя має сенс. І це насправді одна з причин того, чому людина схильна бунтувати проти самої себе. Якби вона без зайвих зусиль могла побачити, який сенс її життя, і якби без труднощів могла сповнити своє найвище призначення, то ніколи би не піддавала сумніву той факт, що життя варто прожити. І якби вона також одразу побачила, що життя не має сенсу й мети, то це запитання ніколи б не постало», – зазначає Томас Мертон.

Луїза Мей Олкотт. «Маленькі жінки»

Класика американської літератури-історія про чотирьох сестер, їхні виклики, рішення, роздуми. У цій книзі все – радість, кохання, розчарування, самопожертва. Твір для тих, хто скучив за справжніми емоціями, добротою і позитивом. А ще ця книга корисна для батьків, які займаються вихованням дітей. «Має бути час для праці і час для відпочинку, зробіть кожен день не тільки корисним, але й приємним. Щодня доводьте, що ви розумієте вартість часу, правильно користуючись ним. Тоді юність буде чарівною, старість не принесе вам жалю, а життя буде чудовим та успішним, навіть попри бідність», – читаємо настанови матері дівчат.

Фредрік Бакман. «Чоловік на імя Уве»

Бестселер шведської літератури і водночас книга для тих, кого замучила осіння хандра. Уве абсолютно не бачить сенсу життя – його кохана дружина померла, він так і залишився чужим цьому світу відлюдьком і песимістом. Чоловік двічі хоче покінчити життя самогубством, однак це не вдається через галасливих сусідів,які раптово переїхали на їхню вулицю. Спочатку Уве їх ненавидить, однак опісля саме ці люди демонструють йому, що життя не завершується. «Уве ніколи не розумів молодих людей, які все прагнули «знайти себе». Він чув, як тридцятирічні без кінця торочили про це на роботі. Усе, про що вони говорили, зводилося до того, як їм хочеться більше «вільного часу», наче головна мета роботи полягала в тому, щоб якомога скоріше настав момент, коли вже не треба буде її робити… Він завжди думав, що в усьому повинен бути порядок. Мають бути певні правила, з якими людина може почуватися в безпеці. Він не розумів, що в цьому поганого», – характеризував персонажа письменник.

Джейн Остін. «Гордість та упередження»

Класика британської літератури, яка найкраще підходить до натхненних осінніх вечорів. Твір був опублікований у 1813 році і представляє нам життя дрібного англійського дворянства. Це книга про почуття, соціальну нерівність, свободу та вибір. У ній можна відшукати трепет закоханого серця, відчути аромат світанкового англійського поля і ніжного тріпотіння дівчачих суконь. «Немає нічого більш оманливого, ніж удавана скромність. Часто за нею криється лише зверхнє ставлення до чужої думки, а інколи — приховане самовихваляння», – зазначив знаменитий містер Дарсі.

Надія Гербіш. «Теплі історії до кави»

Збірка історій української письменниці – наче голоси, емоції та почуття персонажів різного соціального, світоглядного,духовного рівнів.  У кожного з них є улюблені горнятка, маршрути, коти, кав’ярні. Їхнє життя схоже то на гірку каву, то на солодкуватий шоколад. У них немає однозначних висновків, незмінних рецептів, а є пошуки та віра в імпровізацію. Є любов і сміливість, крихта суму й багато радості, чимало мрій і не менше спогадів.

Підготувала Юліана Лавриш