Топ-10 християнських книг для читання восени

Осінь – час, коли маємо достатньо часу для читання. Тому ми підготували для Вас суб ’ єктивний список книг, які неодмінно варто прочитати, якщо не восени, то у іншу пору року. Адже ці твори – однозначно вартують Вашої уваги і можливо їхнє прочитання стане важливою віхою на духовному шляху.

  1. Таїнство зустрічі. Владика Венедикт.

Кожна зустріч — завжди таїнство. Часто не задумуємося, що всі зустрічі — з найріднішими, зі знайомими, незнайомими, з Богом — неодмінно щось означають, бо в житті нема нічого випадкового. Наші зустрічі з людьми в різний спосіб — це неодмінно потенційні зустрічі з Богом, який приходить до нас через людей. Тому заохочуємо пізнати глибинну зустрічей з Богом, з яких завжди все починається і завершується.

2. Свята Тереза, Мала квітка. “Повість про одну душу”.

Книга «Історія однієї душі», що була видана через рік після смерті Терези та передавала її приховане внутрішнє життя мала надзвичайний успіх та стала всесвітньо відомою.

Ключовим в духовному досвіді Терези став так званий «Малий шлях» — досягнення святості, що не передбачає великих публічних діянь таких як мучеництво, місіонерство тощо.

3. Томас Мертон. “Ніхто не є самотнім островом”.

У цій книжці відомий релігійний філософ Томас Мертон роздумує про любов і пошук самореалізації та сенсу життя. У тексті, наповненого мудрости і щиросердних спостережень, Мертон глибоко розглядає теми, що актуальні тепер так само, як і колись для його сучасників: дружбу, духовне покликання, спокусу, смирення, духовну самотність, відвагу і життя серед інших. 

4. Блаженніший Вуйко Любко.

Книжка з такою близькою назвою прагне справді наблизити нас до цієї великої Людини – Блаженнішого Любомира Гузара. Її сторінки пахнуть найнеймовірнішими спогадами рідних, друзів, священиків, єпископів, журналістів, психологів, інтелектуалів, мислителів, істориків та багатьох інших особистостей, яким пощастило зустрітися на своєму життєвому шляху з великим кардиналом, священиком, духовним провідником, другом, братом і… вуйком Любком. 

5. “Слова подвижницькі”. Преподобний Ісаак Сирін.

У виданні є добріка із слів православного подвижника, систематизовані за відповідними темами.

6. “Сповідь”. Св. Августин.

Книга змальовує грішну молодість Августина і його навернення в християнство. Вона часто вважається найпершою автобіографією коли-небудь написаною на Заході. Книга слугувала зразком для християнських письменників протягом наступного тисячоліття, зокрема у добу Середньовіччя. Це неповна автобіографія, адже вона була написана Августином на початку 40-х років його життя. Він після цього ще довго прожив і написав ще одну фундаментальну працю («Про Град Божий»). Книга, проте, дає цілісні свідчення про розвиток його мислення і є найповнішою письмовою згадкою про окрему людину з ІV і V століть. Це важливий богословський твір, що вирізняється духовними роздумами та усвідомленнями.

7. Просто християнство. Клайв Стейплз Люїс

Жоден рейтинг найкращих християнських авторів не є завершеним без імені Клайва Стейплза Люїса.
Клайв Стейплз Люїс, всесвітньо відомий богослов і письменник, який частину свого життя був атеїстом і лише згодом навернувся, вважається одним із найкращих захисників християнської віри ХХ століття.

Для невіруючих ця книга — чудова можливість отримати пояснення про все, у що вірують християни. Для християн — велика допомога в розумінні того, у що вони вірять. Цю книжку варто читати кожному, хто хоче знати, що таке справжнє християнство.

8. “Люби ближнього твого”. Еріх Марія Ремарк.

У романі описано важкий час після Першої світової війни у Європі, коли до влади в Німеччині прийшла НСРПН. Дуже глибоко і реалістично показано трагедію юдейського населення Німеччини.  Великі армії емігрантів змушені залишити батьківщину та шукати порятунку за кордоном. Різко збільшується приплив емігрантів в країни Європи. На тлі загального божевілля системи, що тріщить по швах, автор показує важкі долі людей того часу, і як істинна любов здатна подолати будь-які суперечності, нелюдські умови життя і дати надію.

9. “Практичні поради у молитві”. О. Олександр Мень

Давнє прислівя каже:” Молитва – не легкий труд”. Той, хто за нього взявся, знає, скільки перепон постає перед шукачем дару молитви. Практичні поради, як налаштуватися на молитовний лад, як досягти внутрішнього зосередження, що треба робити, щоб усвідомлення Божої присутности не згасло. Нова книжка від знаного отця Олександра Меня.

10. “Щирі розповіді прочанина своєму духовному отцеві”.
Прочанин, простий селянин, мандруючи нескінченними дорогами, дошукується відповіді на запитання: як виконати заклик святого апостола Павла: «Моліться безперестанку», – і знаходить її в Ісусоній молитві.

У публікації використано матеріали сайтів https://svichado.com https://www.truechristianity.info