5 речей, які змінилися на нашій парафії після навчання

Отець Василь Гоян разом з парафіяльною командою допомагають людям з інвалідністю, а також проводять час разом з їхніми сім’ями. Цього року вони взяли участь у програмі «Соціальні інновації громад» і розповіли про п’ять речей, які змінилися в їх житті та служінні після навчання.

  1. Робота в команді.

Вся наша команда – волонтери, тому розпочалася наша робота з великим ентузіазмом. Проте, довго на ентузіазмі – не протягнеш. В якийсь момент я почав помічати незручні паузи та напруження, після запитання: а хто допомагає в цю неділю? Напруження зростало ще більше, коли всі відписували, що вже мають заплановані справи. 

Під час навчання, ми змінили підхід до роботи в команді: навчилися ділити обов’язки між собою та домовлятися про розклад. Прості інструменти як таблички, систематичні планування, прописані відповідальності допомогли уникнути напруження і незручних пауз.

 

  1. Систематизація роботи

Ми систематизували свою роботу! Коли вперше чуєш про такі прості речі як зробити списки, постійно їх перевіряти та використовувати, то здається, що це не допоможе. Але одразу після повернення з навчання ми спробувати зробити облік волонтерів та чергування між волонтерами. Прості механізми – спростили нам роботу в десятки разів. Я відчуваю, що роблю значно менше, а користі від цього набагато більше.

  1. Волонтери стали залучати своїх рідних

Дівчата, які поїхали на навчання «Соціальні інновації громад» зі мною, і до цього допомагали в роботі з людьми з інвалідністю. Проте, після навчання, я помітив, що вони заново прониклися цією потребою. Всюди тепер де потрібна допомога, вони кличуть своїх чоловіків, братів чи сестер. Вони почали більше ділитися можливостями волонтерства зі своїми рідними.

“Ми мали в громаді людей з інвалідністю, які потребували денного догляду. І, напевно, Господь вклав цю думку в серце – допомогти їм. Ми виходили з християнського милосердя та потреби”, – о. Василь Гоян, парафія Пресвятої Трійці, с. Троїця, Снятинський район Івано-Франківської області.

  1. Парафіяни стали активніше відгукуватися на мої прохання

Парафіянам одразу стало очевидно, що щось змінилося: ми стали більш організовані та згуртовані як команда соціального служіння. Здавалося, що на них це не матиме жодного впливу. Проте, я бачу, що це не так. Ми щороку збираємо фінанси на підтримку шкільним приладдям малозабезпечних сімей. Просто, щоб купити рюкзаки, пензлі, зошити та відправити дітей у школу на перше вересня. Ми допомагаємо вже кілька років. Проте, цього року відбулося якесь диво: коли ми збирали фінанси на підтримку шкільним приладдям малозабезпечених сімей, громада зібрала на 2000 гривень більше ніж минулого року. Я бачу в цьому плоди від нашої посвяти та активності.

  1. Наша громада активізувалася

Громада підбадьорилася успіхом. Новина про те, що ми виграли фінансування від Львівської освітньої фундації швидко розлетілася серед громади. Наша парафіяльна команда зрозуміла, що проєкти можна робити. Замість слів “та.. що там. нічого вже не вийде”, з’явилося розуміння, що шанси таки у нас є. Я бачу, що наша громада прокидається!

Навчання – сильно змінює нашу парафію та спрощує наше життя. Здається, треба напрягтися: придумати проєкт, зібрати команду, організувати десяток процесів. Проте, як свщенник я і так це роблю постійно. Тепер ж, мені стало значно легше організовувати та проплановувати нашу роботу. Я розумію, що і активність волонтерів, і залученість громади – плід нашої посвяти.

Ми нагадуємо, що Львівська освітня фундація продовжує приймати заявки на навчальну програму для священників. Програма «Соціальні інновації громад» побудована довкола ідеї соціального проєкту. На початку, священнику разом з ініціативною групою мають запропонувати, який соціальний проєкт вони хочуть зробити в громаді та обрати одну людину, яка разом зі священником пройде навчання на програмі. 

Навчання починається 19 жовтня і триває до 2 грудня 2020 року. Програма складається з двох частин: навчальна та практична. Навчальна частина складається з трьох модулі в м. Львові (смт. Брюховичі) та освітніх заходів у онлайн форматі. Практична частина полягає у написанні грантових заявок та реалізація заявлених проєктів, включає менторський супровід команд. 

Програма включає такі навчальні курси як “Аналіз потреб та ресурсів громади”, “Соціальні послуги та інновації”, “Організаційний розвиток”, “Проєктний менеджмент”, “Комунікації”, “Волонтерський менеджмент” та “Фандрейзинг”. 

Протягом трьох модулів, ви крок за кроком розвиваєте свою ідею: шукаєте на які потреби громади вона зможе відповісти, як його зорганізувати та де знайти ресурси на його реалізацію. Між модулями, ментори дають вам завдання, і таким чином ви зможете одразу пропланувати свій проєкт, а також поділитися знаннями зі всією командою. 

За три модулі ваша ідея перетвориться у готовий проєкт, і ви зможете заповнити аплікаційну форму, щоб подати її на грантовий конкурс. Десять команд виграють фінансування на реалізацію проєкту та менторську підтримку. 

Навчання – безкоштовне за результатами конкурсного відбору. Реєстрація триває до 7 вересня 2020 року. 

Посилання на аплікаційну форму:

Детальна інформація про програму, за посиланням – http://www.lef.org.ua/ua/proekty/osvitnya-programa-sotsialni-innovatsiyi-gromad/.