Зважаючи на останні події, у кожного із нас з’явилося чимало часу. Проте це зовсім не час для лінощів, довгого відсипання і байдиків. Навпаки, час карантину варто використовувати із користю. Ми вже писали поради духівників щодо куховарства, занять спортом, музики, читання книг. Сьогодні поговоримо про серіали. Оскільки ми є у періоді Великого посту, перебування удома, спілкування з ближніми має застановити нас над процесом самоаналізу. Можна робити це і наодинці із комп’ютером. Формат серіалу – чудовий спосіб заглибитись у якусь історію та співпереживати зі своїми персонажами. Окрім того, саме через запропоновані серіали можна переосмислити власні стосунки з Богом і подумати, наскільки сильно ми віримо.
“Отець Браун” (ВВС, 2013-2020)
Впродовж карантину мене особливо втішило те, що ВВС далі продовжила зйомки серіалу “Отець Браун” і тепер у вільному доступі є 7 та 8 сезони. Події розгортаються у 50-их роках ХХ століття у Великій Британії. Отець Браун – звичайний парафіяльний священик у невеликому селищі. Проте він завжди опиняється у потрібному місці та за певних обставин, аналізуючи і розкриваючи таємниці слідств та провокуючи злочинців каятись у провинах. Персонаж Г.К. Честертона не лише кмітливий і ерудований, ніби Шерлок Холмс чи знаменитий Пуаро, він – чудовий духівник. Окрім того, отець Браун реалізовує добрі справи не самотужки, а разом зі своєю командою – співчутливою місіс Маккарті, грайливою Банті, витонченою Леді Фелісією та дотепними поліцейськими. Тому серіал захопливий і легкий, а ще отець Браун – це приклад доброї комунікації священика із своєю паствою.
“Бог мене зафрендив” (2018-2019, CBS)
Прекрасний серіал для молоді, що сумнівається у існуванні Бога, як і головний герой – Майлз, не зважаючи на те, що його батько – протестантський пастор, а згодом і єпископ Нью-Йорка. Майлз визнає себе атеїстом аж допоки у Фейсбуці йому не надіслав запит у друзі Бог. Відколи Бог “зафрендив” Майлза, Він “пропонує” йому долучити людей, яким вкрай потрібна допомога від хлопця саме у цей момент, надсилаючи їхні профілі із соціальних мереж. Таким чином Майлз знайомиться із своїми відданими друзями, які допомагають йому робити добрі справи. Хлопець наманається розгадати, хто ж стоїть за акаунтом Бога впродовж двох сезонів. Компанія CBS запланувала вихід 3 сезону восени 2020 року. Історії “запропонованих френдів” також дозволяють переосмислити свій внутрішній світ та навчитися бачити прекрасне у дрібницях.
“Біблія” (2013, NBS)
Цей міні-серіал був тричі номінований на премію “Еммі” і у США визнаний одним із найкращих популярних американських серіалів. Міні-серіал складається з 10 серій і є максимально наближеним у своїй концепції до кожного. Після прем’єри стрічка зразу ж побила всі рекорди у категорії телевізійних програм. Серіал прекрасний гід для тих, хто ще не до кінця відкрив для себе Святе Письмо.
“Аббатство Даунтон” (серіал 2010-2015, фільм – 2019, ITV, UTV)
Про легендарне сімейство Кроулі з графства Йоркшир (Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії) знято і серіал, і повнометражний фільм-продовження. Однак, для мене особисто серіал більш вражає. Події розгортаються напочатку минулого століття навколо аристократичного британського кола. Попереду – чимало викликів, які мають як і соціально-історичний, так і особистісний виміри: вибір почуттів, нерівність між багатими і бідними, політичні симпатії. Сімейство переживає непрості часи І Світової війни. Саме у цей час представники Кроулі переосмислюють для себе і духовні цінності, відкриваючи, що може бути щось значно більше і цінніше, ніж щоденне заможне світське життя.
“Клон” (2001, Globo)
Я більш, ніж впевнена, що більшість з вас дивились цей серіал в українському перекладі напочатку 2000-их в Україні. Однак, це чудова нагода і для тих, хто не бачив. Для мене особисто – це один із найкращих серіалів про діалог між християнством та ісламом, між вірою та невірством, між Богом та Його творінням, адже основна ідея серіалу – осмислення наукового відкриття клонування. Бразильський серіал отримав чимало нагород: один із перших серіалів про мусульман, про етичні аспекти клонування та про лікування наркозалежних. Багатоформатний і глибинний сценарій сконцентрує глядача не лише на особистих та романтичних взаєминах між персонажами, але й на підвалинах віри у християнстві та ісламі, а також покаже традиції та звичаї мусульманського світу.
Підготувала Юліана Лавриш