5 святих, до яких найчастіше моляться за заступництво. Тексти молитов

Кожен із нас прагне до святості, вважаючи, що цей шлях аж надто неможливий для виконання. Однак, святі – це звичайні люди, зі своїми злетами і падіннями, радостями і прозріннями, які сказали цілковито Богові “так”. Сьогодні вони чувають перед Богом, вимолюючи для нас, вірних, ласки. Ми хочемо познайомити вас із святими, до яких найчастіше звертаються у різних наміреннях, а також пропонуємо тексти молитви.

  1. Святий Юда Тадей

Ми вже писали про цього дивовижного святого, який є помічником у найважчих ситуаціях. Одного з найважніших причин забуття святого було ім’я Юда, що його вживав святий Тадей, і яке також належало іншому Апостолові, який видав на страту Ісуса Христа. Не всі вміли відрізнити ці два імені учнів Христових, і через це сильно потерпів культ святого Тадея й потрапив майже в повне забуття. Лише в новіших часах культ цього великого й возлюбленого учня та близького родича Христового відновився. Із цього видно, що наш Божественний Спаситель, бажаючи направити своєму святому Апостолові за те забуття, надав йому спеціальний привілей подавати успішну допомогу всім ти, хто в безнадійних обставинах звертається до нього.

Тому – то святий Тадей славиться і славиться в цілому світі як особливий Опікун у безнадійних і розпачливих випадках, коли всі інші засоби виявляються зовсім безуспішними. 

Молитва до св. Тадея

 О святий Юдо-Тадею, що був гідний належати до родини Спасителя, Пресвятої Діви Марії і Святого Йосифа, прибігаю до Тебе через Найсвятіше Серце Ісуса, хочу приносити Богу славу за ласки, Тобі уділені. Впавши на коліна, прошу Тебе покірно через Найсвятіше Серце Ісуса, споглянь на мене милосердно, не погорди моєю смиренною просьбою, щоб довір’я не було захитане. Тобі Бог уділив ласки, що приходиш людям з допомогою в безнадійних обставинах. О прийди Ти мені з поміччю, щоби я міг (могла) милосердя Боже звеличати вовік-віків. Амінь.

Ціле своє життя буду тобі вдячний (вдячна) і залишуся ревнішним (ревнішою) Твоїм (Твоєю) почитателем (почитателькою).

Святий Тадею, особливий Опікуне в безнадійному положенні, молися за нами. Амінь.

2. Святий Антоній Падуанський

Кожен знає, що коли губить якісь цінні речі чи вирушає у подорож, обов’язково звертається до святого Антонія з Падуї. Антоній Падуанський був католицьким священиком, ченцем-францисканцем та проповідником. Святого Антонія із Падуї дуже шанують, як надійного помічника та заступника перед Богом. Дуже часто статуетки святого можна побачити у римо-католицьких храмах. Зазвичай його зображують із Дитям Ісусом на руках та з ліліями. 

Молитва до св.Антонія про віднайдення загубленої речі

Святий Антонію, проповіднику невичерпної доброти, Бог удостоїв тебе особливого дару – допомагати людям у поверненні втраченого. Прийди нині на допомогу мені і своїм клопотанням допоможи відшукати те, що я шукаю. Також випроси для мене живу віру, досконале підкорення дії благодаті, відвернення від мирської суєти і незгасне прагнення невимовних утіх блаженної вічності. Амінь.

3. Св.Спиридон Тримифунтський

Святий Спиридон – ранньо-християнський кіпрський святий та чудотворець, єпископ міста Тримифунт (сучасний Саламін). Святий шанується у православній та римо-католицькій церквах. Про його життя збереглося дуже мало відомостей. Відомо, що він був пастухом, мав дружину та дітей. Всі свої прибутки він віддавав на потреби ближніх та чужинців, за що Господь нагородив його даром чудотворення: він зціляв невиліковно хворих та виганяв бісів. Після смерті дружини, в царювання імператора Костянтина Великого (306–337), його хиротонізували на єпископа Кіпрського міста Тримифунта. В сані єпископа святитель не змінив свого стилю життя, поєднавши пастирське служіння з ділами милосердя.

Молитва до св. Спиридона

 

О великий, дивовижний святителю Христовий і чудотворче Спиридоне, керкирська похвало, усього світу сонцесяйний світильнику, теплий до Бога молитовнику і всім, хто до тебе вдається і з вірою молиться, скорий заступнику! Ти віру православну на Нікейському Соборі посеред отців чудесно пояснив, ти єдність Святої Тройці дивною силою показав і єретиків до кінця посоромив. Почуй нас, грішних, що молимося тобі, святителю Христовий, і сильним твоїм заступництвом перед Господом визволи нас від усяких злих обставин: від голоду, повені, вогню і смертоносної рани. Ти бо в тимчасовому своєму житті від усіх цих бід визволяв людей своїх: від нашестя агарян і від голоду країну свою зберіг, царя від невиліковної недуги визволив, і багатьох грішників до покаяння привів, і мертвих преславно воскрешав ти. За святість життя твого ангели невидимо в церкві співали і співслужили тобі. Так прославив тебе, вірного раба Свого, Владика Христос, і всі таємні справи людські дарував тобі розуміти та викривати тих, хто неправедно живе. Багатьом у потребі й нестачі ти старанно помагав, людей убогих під час голоду щедро наситив і багато знамень силою Духа Божого, що діяв у тобі, сотворив. Тож не залиш і нас, святителю Христовий, поминай нас, дітей своїх, біля престолу Вседержителя і вмоли Господа, щоб подав нам прощення багатьох наших гріхів, безбідне й мирне життя дарував і сподобив нас бездоганної та мирної кончини життя і блаженства вічного в майбутньому віці, щоб ми завжди возносили славу й подяку Отцю, і Сину, і Святому Духові, нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

4. Святий Шарбель

Святий Шарбель відомий за заступництвом для невиліковно хворих. Ось чому чимала кількість вірних молиться до цього святого з надією на одужання. Святий Шарбель був пустельником, жив у монастирі св. Марона у Лівані. Після його смерті сталося чимало чудесних зцілень за його заступництвом.

Молитва до св.Шарбеля про зцілення

Святий отче Шарбелю, ти, що зрікся радощів світу цього та жив у смиренні й укритті самотності своєї пустельні, а тепер перебуваєш у славі Неба, — заступайся за нас. Просвітлюй наші уми й серця, утверджуй в нас віру та зміцнюй волю. Розпали в нас любов до Бога і ближнього. Допомагай вибирати добро й уникати зла. Захищай нас від ворогів видимих і невидимих та підтримуй нас на щодень. За твоїм заступництвом так багато людей отримали від Бога дар зцілення душі й тіла, розв’язання проблем у ситуаціях по‑людськи безнадійних. Поглянь на нас із любов’ю, а якщо це буде згідне з Божою волею — випроси нам у Бога благодать, якої смиренно просимо, а насамперед допомагай нам щодня іти дорогою святості до життя вічного. Амінь.

5. Свята Філомена

Свята Філомена  — ранньо-християнська свята, грецька принцеса та діва-мучениця, що постраждала в Римі в часи переслідування. 

Свята Філомена, покровителька Живої Вервиці, залишається однією з найбільших чудотвориць Христової Церкви нашого часу. Її популярність поміж християнами зумовлена численними чудами, які стаються за її посередництвом — раптовими та легко отримуваними. Через них св. Філомена дає зрозуміти, що вона в особливий спосіб співпереживає з нашими нуждами й готова допомогти тим, які важко хворіють, переживають різного роду життєві труднощі, негаразди в особистому житті, або ж наділені великими випробуваннями. Знову і знову чуємо про нові, отримані через св. Філомену духовні ласки, матеріальний добробут, зцілення від різноманітних, часто невиліковних недуг, успіхи в праці, навернення (особливо серед людей, які носять на собі її пояс або медальйон, як вияв довіри до неї і віддання себе під її опіку). Усе це — ласки, яких св. Філомена випрошує в Бога для тих, хто звертається до неї в молитві за допомогою. 

Молитва до св.Філомени

Свята Філомено, найчистіша дівице і преславна мученице, яку Бог об’явив світові, щоб повернути й утвердити віру, оживити надію та розпалити любов у серцях усіх людей. Ось я стою перед тобою! Прийми, милостива дівице, мої смиренні молитви та випроси для мене чистоту, задля якої ти пожертвувала всіма земними благами. Випроси, також, і Божу благодать, яка допомогла тобі перенести жорстокі муки. Охороняй мене у всіх небезпеках життя, допомагай мені зберегти чистоту мого стану та будь при мені в останній хвилині мого життя, яке з довірою поручаю твоїй опіці. На знак довіри до тебе ношу твій святий пояс в ім’я Отця і Сина, і Святого Духа, нині і повсякчас, і на віки вічні. Амінь.

Підготувала Юліана Лавриш