Апостольська Пенітенціарія відновила повний відпуст до чудотворної ікони Матері Божої Неустанної Помочі

Апостольська Пенітенціарія відновила відпуст, приурочений чудотворній іконі Матері Божої Неустанної Помочі, що перебуває в храмі святої Анни УГКЦ у Львові.

7 грудня 2022 року Архиєпископ і Митрополит Львівський УГКЦ Ігор передав  пароху храму святої Анни, о. д-ру Роману Шафрану декрет, що підтверджує дійсність повного відпусту в день храмового празника.

Можливість отримати ласку відпущення дочасних кар зможе кожний, хто 22 грудня приступить до Святих Таїнств Покаяння та Євхаристії та помолиться Символ віри, «Отче наш», «Богородице Діво» і «Слава Отцю, і Сину…» в намірі Святішого Отця.

Приготуватися до відпусту і храмового празника парафія запрошує через реколекції, які провадитиме ієрм. Корнилій (Яремак) ЧСВВ в часі Літургій о 9:00 та 18:00 зі середи, 14 грудня, по суботу, 17 грудня. 

Історія парафії розповідає, що ікону Матері Божої Неустанної Помочі вдалося зберегти попри те, що після Другої світової війни костел святї Анни було закрито і знищено його інтер’єр. Більшість ікон згодом безслідно зникла. Та завдяки небайдужим львів’янам окремі реліквії вдалося врятувати. Зокрема, відразу після передачі храму св. Анни релігійній громаді Української греко-католицької церкви парафіянин Іван Кулицький повернув до церкви написані на полотні олією в другій половині XIX — на початку XX ст. образи «Архангел Михаїл бореться із сатаною», «Вознесіння Діви Марії», «Матір Божа з Немовлям у славі», а також ікону «Матір Божа Неустанної Помочі».

Як свідчить уміщений на звороті цієї реліквії супровідний паспорт, скріплений у кутках сургучевими печатками, цей іконописний образ — точна копія чудотворної ікони «Матір Божа Неустанної Помочі» з церкви Ордену редемптористів св. Альфонса Ліґуорі на Есквіліні, яку їм 1865 року передав Папа Пій IX зі словами: «Зробіть так, щоб цю ікону знали в усьому світі». Згідно з переказами, ікону перевезли до Рима 1480 року з Криту й до початку XIX ст. зберігали в римській церкві Св. Матвія, а потім — у храмі Санта Марія ін Постерула. Інформацію про копіювання ікони з благословення Папи Римського Пія XI, викладену в супровідному документі, 22 лютого 1932 року завірив своїм підписом генеральний настоятель Згромадження Найсвятішого Ізбавителя та тодішній голова конгрегації Патрік Мюррей. 

Декрет Апостольської Пенітенціарії про повний відпуст у храмі святої Анни у Львові

Повний відпуст у храмі святої Анни в день празника Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці св. Анною (22 грудня) Апостольська Пенітенціарія надає задля зростання побожності вірних. Цей відпуст, який уділив Папа Франциск, можна жертвувати також за душі в Чистилищі. Вірні одержують відпуст при умові щирого каяття, визнання своїх гріхів у сповіді та прийняття Святого Причастя, а також участі в святкових богослуженнях у храмі святої Анни та звершення молитов у наміренні Святішого Отця.

Вірні Архиєпархії, які з огляду на вік, хворобу та іншу поважну причину не можуть відвідати храму в цей день, можуть також отримати благодать повного відпусту за умови відречення від усілякого гріха та якщо висловлять намір в найближчому часі, як тільки це дозволять обставини, відбути три звичні умови, а також принаймні духовно долучаться до молитовного богослужбового вшанування Пресвятої Богородиці, що відбувається у храмі.

Джерело: anna-church.org