Благодійники закупили кисневі концентратори: львів’яни можуть отримати їх у тимчасове користування

Про це інформує сайт “Львівський портал”.

Благодійний фонд “Крила надії” за кошти небайдужих закупив кисневі концентратори. Тепер їх благодійники видають у тимчасове користування людям, які хворіють або перехворіли коронавірусом. Проте отримати такий концентратор можна лише за наявності нагальної потреби та довідки від лікаря. Про це у коментарі “Львівському порталу” повідомила керівниця благодійного фонду “Крила надії” Наталія Ліпська.

За її словами, завдяки небайдужим вдалося зібрати 1 млн 41 тис. грн  та закупити 30 кисневих концентраторів, 5 дав UNICEF.

“15 вже доставили у Львів, ще 20 очікуємо. Одна поставка буде цього тижня, інша – наступного”, каже Наталія Ліпська.

Керівниця благодійного фонду зауважує, що людина може отримати кисневий концентратор лише строго за потреби, наприклад, коли особа не транспортабельна у лікарню, а при цьому має довідку від лікаря.

“Наприклад, у нас у програмі є один дідусь, який є паралізований. У лікарні за ним необхідний індивідуальни догляд.Завдяки кисневому концентратору він може проходити лікування вдома. Лікарі кажуть, що з ним має бути все гаразд. Також є категорія пацієнтів, які виписуються з лікарні, але мають пошкоджені легені.Ці люди вже не потребують перебування у медзакладі, єдине, чому вони перебувають у медзакладі – це кисень. А кисень їм може бути потрібен ще два-три тижні, місяць.Відповідно, вони займають ліжка, де могли б лежати важкі хворі” , – розповіла Наталія Ліпська.

Для того, щоб отримати кисневий концентратор  у тимчасове користування спершу потрібно написати Наталії Ліпській  на сторінку Фейсбук  або на вайбер (0504307188).

“Людина пише мені, що у неї є потреба у кисневому концентраторі. Що потрібно, щоб його отримати?Паспорт, ідентифікаційний код когось із близьких, бо за концентраторами приїздить переважно хтось із близьких. Також потрібне зобов’язання повернути концентратор фонду, коли він вам не буде потрібний, або на вимогу. Ключовий момент: потрібна довідка від лікуючого лікаря або сімейного лікаря. Там має бути прописане прізвище, ім’я, по-батькові пацієнта та діагноз, де вказано, що він потребує кисневої підтримки на дому. Ця довідка свідчить про те, що людина може лікуватися вдома і друге – що пацієнту дійсно потрібен кисень. Довідку можна скинути у вайбер”, – зазначає керівниця фонду.

Станом на сьогодні, благодійники вже видали у тимчасове користування 16 концентраторів.

“Чекаємо день-два, що буде свіжа поставка. І з неї два концентратори вже зарезервовані. Людям по-різному потрібно. Комусь два-три дні, а комусь і місяць”, – додає Наталія Ліпська.

Джерело: Львівський портал