Блаженніший Епіфаній: Тільки рідною мовою можна правдиво, щиросердно молитися Богові

«Слава Богу, наша рідна мова живе, нашу народну українську “душу” не знищили». Предстоятель Православної церкви України Блаженніший Епіфаній поділився міркуваннями про значення рідної мови в День української писемності та мови, який відзначається сьогодні, 27 жовтня.

Звернення митрополита Епіфанія розміщено на його сторінці у Facebook.

«В Українській Церкві молитва лунає рідною мовою – це наша сила, наша слава, наша перемога. Сьогодні, в День української писемності та мови, дякуймо Господу за те, що Він сподобив нас цього великого дару – попри вікові намагання ворогів її знищити, викорінити, заборонити, висміяти, підлаштовувати під чужу з метою прискорення їх злиття в ім’я «світлого майбутнього»… Але, слава Богу, наша рідна мова живе, нашу народну українську “душу” не знищили», — написав Предстоятель ПЦУ.  

Блаженніший Епіфаній переконаний, що «коли розбурхують “мовне питання”, накидаючи нам чужу мову, як нібито “рідну”, це – змагання за людську душу, за владу, за контроль над людським мисленням і світоглядом».

«Насаджувати чужу мову – це обмежувати свободу. Бо рідна мова – це свобода духу. Тільки рідною мовою можна правдиво передати найпотаємніші душевні переживання і прагнення. Тільки вона по-особливому відлунює у нашому серці, тільки нею можна пояснити все на світі. Тільки нею можна правдиво, щиросердно молитися Богові», — зазначив Предстоятель ПЦУ, і  додав цитату зі Священного Писання, як підтвердження для своїх слів:

«Рідна мова має жити у рідній Церкві, Бог і Його слово має бути близьким і зрозумілим. «Бо коли я молюся незнайомою мовою, то хоч i дух мiй молиться, але розум мiй лишається безплiдним. Що ж робити? Буду молитися духом, буду молитися i розумом; буду спiвати духом, буду спiвати i розумом» (1 Кор. 14: 14 – 15)»

«Моліться і духом, і розумом, і усім серцем – рідною українською мовою у нашій рідній Українській Православній Церкві!».