«Слава Богу, наша рідна мова живе, нашу народну українську “душу” не знищили». Предстоятель Православної церкви України Блаженніший Епіфаній поділився міркуваннями про значення рідної мови в День української писемності та мови, який відзначається сьогодні, 27 жовтня.
Звернення митрополита Епіфанія розміщено на його сторінці у Facebook.
«В Українській Церкві молитва лунає рідною мовою – це наша сила, наша слава, наша перемога. Сьогодні, в День української писемності та мови, дякуймо Господу за те, що Він сподобив нас цього великого дару – попри вікові намагання ворогів її знищити, викорінити, заборонити, висміяти, підлаштовувати під чужу з метою прискорення їх злиття в ім’я «світлого майбутнього»… Але, слава Богу, наша рідна мова живе, нашу народну українську “душу” не знищили», — написав Предстоятель ПЦУ.
Блаженніший Епіфаній переконаний, що «коли розбурхують “мовне питання”, накидаючи нам чужу мову, як нібито “рідну”, це – змагання за людську душу, за владу, за контроль над людським мисленням і світоглядом».
«Насаджувати чужу мову – це обмежувати свободу. Бо рідна мова – це свобода духу. Тільки рідною мовою можна правдиво передати найпотаємніші душевні переживання і прагнення. Тільки вона по-особливому відлунює у нашому серці, тільки нею можна пояснити все на світі. Тільки нею можна правдиво, щиросердно молитися Богові», — зазначив Предстоятель ПЦУ, і додав цитату зі Священного Писання, як підтвердження для своїх слів:
«Рідна мова має жити у рідній Церкві, Бог і Його слово має бути близьким і зрозумілим. «Бо коли я молюся незнайомою мовою, то хоч i дух мiй молиться, але розум мiй лишається безплiдним. Що ж робити? Буду молитися духом, буду молитися i розумом; буду спiвати духом, буду спiвати i розумом» (1 Кор. 14: 14 – 15)»
«Моліться і духом, і розумом, і усім серцем – рідною українською мовою у нашій рідній Українській Православній Церкві!».