У середу, 7 жовтня, у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбулася презентація книги Блаженнішого Любомира Гузара «Андрей Шептицький Митрополит Галицький (1901-1944) провісник екуменізму».
Презентував книгу сам автор. Присутні тепло зустріли Блаженнішого оплесками та розпочали презентацію із молитви «Отче наш» у виконанні народної капели бандуристок “Зоряниця”.
Любомир Гузар найперше зазначив великий вплив митрополита Шептицького на єдність Церков.
«У середовище, в якому я зростав, дуже часто велася мова про митрополита Шептицького. Він зробив багато чого для зближення християн в народі, а також заохочував священиків до наукових праць та гуртків. Я дуже радий, що книга допоможе вам наблизитися до нього» – зазначив Архиєпископ.
Презентована книга – англо-український переклад докторату, який Любомир Гузар захистив 1972 року в Папському Урбаніянському університеті в Римі. Це погляд Блаженнішого на діяльність Митрополита Андрея у справі відновлення єдності Церков.
Загалом, кардинал Любомир Гузар висвітлює основну працю, тему життя митрополита Андрея – єдність Церков. Архиєпископ не боїться називати його екуменічним просвітителем і намагається зрозуміти його логіку. Є два аспекти, на які звертає увагу Блаженніший: наскільки митрополит був дитиною свого часу та водночас вісником майбутніх ідей, праць для наслідувань.
«Я хотів би, щоби та книжка, присвячена екуменічній діяльності Митрополита Андрея Шептицького, продовжувала здійснення його мрії і бажання, щоби в нашому народі повернулась первісна єдність. Для мене це дуже важливо. І я вважаю, наскільки це буде здійснене, настільки ця книжка, навіть у своїй недосконалій формі, буде мати користь. І люди почнуть думати, як можна в нашому народі здійснити остаточне повернення до первісної єдності. Якщо при Божій помочі це вдасться, то я певний, що Митрополит Андрей Шептицький на небі буде радіти серцем, що його праця продовжується. А ми будемо також радіти серцем тут, на землі» – запевнив Блаженніший Любомир.
Участь у презентації взяв викладацький склад кафедри перекладознавства ЛНУ ім. І. Франка, який здійснював переклад книги, також студенти та викладачі університету, духовенство Львова різних конфесій, зокрема презентацію відвідав владика Димитрій, митрополит Львівський і Сокальський УПЦ КП.
Завітав на захід також міський голова Андрій Садовий.
«Потрібно сказати, що воістину висока справа об’єднує усіх добрих людей надзвичайно працьовитого колективу, який працював над книгою. Вони виконували свою працю так, якби вони її робили в ім’я Ісуса Христа: досконало, повністю віддаючи себе цій справі. Велика вам пошана і повага. Я переконаний, що у львівських бібліотеках вона буде мати надзвичайний попит, стане незамінним екземпляром для нашої спільноти.
Ми занадто малі, щоб пізнати Митрополита Андрея Шептицького, але кожен з нас може знайти себе у праці, яку сьогодні ми презентуємо» – наголосив Андрій Садовий.
Також міський голова нагородив «Відзнакою імені Олени Степанівни» доктора філологічних наук, професора, завідувача кафедри перекладознавства і контрастивної лінгвістики імені Григорія Кочура ЛНУ імені І. Франка Зорівчак Роксолану Петрівну, під керівництвом якої здійснювався переклад та відзначив дипломом колектив кафедри перекладознавства і контрастивної лінгвістики імені Григорія Кочура ЛНУ імені І.Франка.
Окрім цього, на зустрічі можна було почути й думку про книгу представника молодого покоління, а саме аспірантки та викладача кафедри нових медій факультету журналістики Франкового вишу, яка вивчає комунікацію між Церквою та суспільством, журналістки сайту «Духовна велич Львова» Юліани Лавриш: «Хотілося б зазначити, що ця праця є багатоформатною. У ній можна дізнатися про стосунки митрополита із батьками, як він обрав нелегку стежину душпастиря та про його ув’язнення. Тож з цих свідчень, можна дуже багато чого для себе почерпнути. Також мене надзвичайно вразила велика джерельна база листів, доповідей із різних конференцій, які використав Любомир Гузар. Безумовно ми живемо у важкий час. Тому вкрай необхідно обєднатися не тільки словесно, а й відкрити одне до одного свої обійми. Тому запрошую читати книгу з великим серцем, відкинувши всі свої упередження».