Чому на Трійцю храми і домівки прикрашають гілками дерев та квітами?

Наближається День Пресвятої Трійці. За своєю значущістю воно є третім після Пасхи та Різдва Христового. Цього дня за благочестивою традицією християнські храми та оселі прикрашаються різноманітним зіллям, гілками дерев та квітами. Цей звичай має давню історію та глибоке символічне значення.
Він дійшов до нас від часів Старого завіту, та нагадує явлення Бога Патріарху Аврааму, що сталось біля Мамрійського дубу. Як розповідає Священне Писання одного спекотного літнього дня, коли Авраам відпочивав біля свого намету, під тінню дубу він побачив трьох подорожніх. Авраам любив приймати подорожніх людей. Він одразу ж підвівся і побіг назустріч їм, вклонився до землі і запросив їх до себе відпочити під деревом і підкріпитися їжею.
Один із подорожніх звістив Авраама та Його дружину, що через рік в них народиться первісток. Авраамові в той час було 99-ть років, а Саррі – 89-ть. Сарра, стоячи позаду біля входу у намет, чула ці слова. Вона засміялась про себе і подумала: чи ж мені мати таку втіху, коли я вже стара. Але подорожній мовив: «Чому Сарра засміялася? Хіба є щось неможливе для Господа? В призначений день Я буду в тебе, і в Сарри народиться син». Сарра злякалась і сказала: «Я не сміялась». Та він сказав їй: «Ні, ти засміялась». Авраам же ще раніше зрозумів, що перед ним не звичайні подорожні, а що з ним розмовляє Сам Бог.
Тому у наш час, коли ми звершуємо свято на честь Пресвятої Тройці наші храми прикрашаються гіллям дуба, та інших дерев, традиційних для нашої місцевості. Водночас ця традиція нагадує і Світлицю в Єрусадимі, в якій перебували апостоли, коли на них зійшов Святий Дух. У той час юдеї на 50-й день після Пасхи мали приносити Богові подячну жертву від плодів земних і прикрашати свої будинки свіжою зеленню. Згідно з цим звичаєм могла бути прикрашена і сама світлиця.
Також квіти і зілля є свідченням відновлення природи. Як дерева пробуджуються після тривалого зимового сну, так і душа християнина преображається під дією благодаті Святого Духа від усякого гріха.
Важливо пам’ятати, що прикрашати будинки зеленню є лише благочестивою традицією, яка не повинна переважати над змістом самої події. Адже у цей день світові була явлена дія всієї Пресвятої Тройці, і люди навчилися поклонятись і прославляти три лиця єдиного Божества: Отця, і Сина, і Святого Духа.