Чудотворні ікони Зарваниці: що ми про них знаємо? (ФОТО)

Невдовзі у Зарваниці відбудеться Загальнонаціональна проща. У цьому святому місці панує справді духовна атмосфера, яка лишень підсилює молитву. Кожний паломник має унікальну нагоду помолитися перед чудотворними іконами: Зарваницькою чудотворною іконою Матері Божої та іконою Розіп’ятого Спасителя. Декілька цікавих фактів про них.

 Ікона Розіп’ятого Спасителя

Чудотворна ікона розп’ятого Спасителя походить з 1740 року. Вона з’явилася побожному і багатому селянину Стефану Рисану у час жнив. Прокинувшись від пообіднього сну, він побачив своїх волів, що стояли на колінах перед сяючою іконою розп’ятого Спасителя, яка висіла у повітрі, невисоко над землею. У 1742 р. митрополит Атанасій Шептицький провів розслідування цієї появи та, звернувшись до Папи, отримав дозвіл коронувати цю ікону срібною короною.

Зарваницька чудотворна ікона Матері Божої

Перші відомості про ікону містяться у замітці П. Мандичевського з 1864 року: «Висота образа дорівнює 34 цалям, ширина – 27. Зроблений на липовій дошці, на якій лише руки та обличчя Матері Божої і Збавителя мальовані фарбами. Натомість шата зроблена з плоско різьбленого і грубо золоченого дерева, на гравірованому і грубо золоченому тлі. Образ вкладений у золоті рами».

Коронація ікони відбулася з благословення Папи Римського Пія IX на знак особливого значення для цілої Церкви та численних див, що відбувалися через щирі молитви та віру людей.

У червні 2001 року під час офіційного візиту в Україну Папа Римський Іван Павло ІІ молився у храмі на Аскольдовій могилі в Києві біля чудотворної ікони Матері Божої, привезеної із Зарваниці.

 

За матеріалами Марійського духовного центру «Зарваниця»