28 листопада розпочався Різдвяний піст – час, коли християни докладають особливих зусиль для того, щоб підготувати себе до празника Різдва Христового. Цей піст встановлений для того, щоб ми очистили себе покаянням, молитвою і стриманістю. Про те, як правильно підготуватися до Різдвяного посту, і яка його головна мета, розповідає старший інспектор Львівської православної богословської академії ПЦУ ієрей Андрій Кончило:
«У церковному календарі Різдвяний піст займає особливе місце у справі нашого спасіння, не поступаючись за значенням і Великодньому посту. Перші згадки про нього сягають IV століття. Як і до інших постів церковного року, ми повинні підходити свідомо, а не з обов’язку, розуміючи, що це чергова можливість змінити своє єство, як духовне, так і тілесне. Найперше – це не осуджувати тих, хто намагатиметься постити. Від нас, християн, очікується теплота, розуміння і неосудження. До себе – строгість, до ближнього – милосердя, Богу – поклоніння в Дусі. Це і піст, і християнство.
Важливим є розуміти, що підготовка до посту є дуже потрібною, оскільки не кожен організм може перелаштуватись до різких змін, інколи може і нашкодити, аніж допомогти. За своїми правилами Різдвяний піст подібний до Петропавлівського посту. За церковним уставом в усі дні посту не вживаються м’ясні і молочні продукти, в тому числі і яйця. В понеділок, середу і п’ятницю дозволяється вживати рослинну їжу без олії. У вівторок і четвер – рослинну їжу з олією. В суботу і неділю та великі свята дозволяється вживання риби. Піст полегшується для вагітних жінок і людей, які мають проблеми зі здоров’ям.
Потрібно невтомно повторювати, що піст – це не тільки і не скільки харчове явище, скільки всеосяжне, якому властиво змінити всю людину. Апостол Павло каже: «Усе мені дозволено, та не все корисне; все мені дозволено, та ніщо не повинне володіти мною. Їжа для черева, і черево для їжі…». Ці слова звернені до тих, хто надмірно уважний до їжі на шкоду іншим, не менш важливим сторонам життя. Головною метою цього посту є якомога краще очистити свою душу і думки від руйнівної сили гріха до зустрічі з Богомладенцем Христом».