До ювілею Сковороди у Львові відкриють мистецький проєкт «Той, чия совість – як чистий кришталь…»

Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького запрошує на відкриття мистецького проєкту «Той, чия совість – як чистий кришталь…», приуроченого до 300-ліття від дня народження українського філософа-містика, богослова, письменника, педагога, музиканта і мандрівника Григорія Савича Сковороди.
 
Відкриття відбудеться  у суботу, 3 грудня 2022 року,  о 15:00 в головній будівлі НМЛ (м. Львів, просп. Свободи, 20).
 
«Значну частину візуального наповнення експозиції становитимуть плакатні роботи на сковородинівську тематику студентів Харківської державної академії дизайну і мистецтв. Поглибити знання про життєвий і творчий шлях видатного філософа глядачам/кам допоможе таймлайн-інфографіка»,  – зазначають організатори. «Смислового акценту експозиції додасть монументальна інсталяція-фонтан “Не рівна всім рівність” – “оживлення” графічного малюнка Сковороди до твору “Прикмети деяких сродностей” із діалогу “Розмова, названа Алфавіт, або Буквар миру”».
 
Виставку супроводжуватимуть лекції львівських науковців і педагогів. Крім того, в межах проєкту заплановано презентацію найновішого видання про Григорія Сковороду – «СковороДАР. Життя, творчість, спадок» харківського Видавничого дому «Школа».
 
Куратори проєкту – Володимир Лесняк (Харків), Наталія Федорак (Львів).