Про духовні магістралі: Україна-Болгарія

im578x383-sophia_day.kyiv.uaМенше, ніж за місяць у Львові розпочнеться традиційний книжковий Форум. Видавці вже сьогодні запрошують львів’ян та гостей міста відкривати для себе новинки. Впродовж цього часу сайт «Духовна велич Львова» допоможе вам поповнювати свою духовну читацьку полицю :).

На цьогорічному Форумі традиційно презентуватиме книжкову новинку всеукраїнська газета «День». Нещодавно редакція видання оголосила про можливість попереднього замовлення нової книги з Бібліотеки “Дня” “Сестра моя, Софія…” Це ще одна книга з циклу бачення і розуміння культурно-історичних магістралей між Україною та іншими духовними центрами. Нагадаємо, минулого року першим покупцем книги «Повернення в Царгород» (про взаємозв’язки України та Візантії) став адвокат з Луцька Вадим Матвіїв. Після нього – сотні людей інвестували у книгу ще до її появи у світ. Як результат – видання швидко стало бестселером, і лише за рік удостоїлося трьох перевидань. Цього року — новий рекорд. За першу годину після оголошення попередньої передоплати книгу «Сестра моя, Софія…» придбали четверо читачів.

Книга «Сестра моя, Софія…» народилася з усіх попередніх задумів. Це системна робота редакції, яка, на жаль, не стала складником гуманітарної політики держави, але «малими зусиллями» редакції та однодумців стимулювала тисячі українців читати, думати і діяти.

Тож, чому книгу треба обов’язково прочитати?

Як написала у «Фейсбуці» головний редактор «Дня» Лариса Івшина, «Історичні паралелі України — Болгарії — фантастичні. Вони виявляють не стільки «простір незнання», а ще складніший випадок — хибного «знання» про близький народ. Можна сміливо стверджувати — крім нашої історії, яка спеціально спотворювалася, перекручувалася, обкрадалася, є ще одна така ж… Пам’ятаєте: «курица — не птица, Болгария — не заграница…», «Хороша страна Болгария, а Россия лучше всех…».

Байки про «хохлів», малоросію, з тієї ж опери творців «руцкоміра». Після багатьох катастроф (про які мало знають у нас) Болгарія зараз в Євросоюзі і НАТО. Так, не без проблем. Але все ж, це великий історичний здвиг.

Читачі цієї книги дізнаються про те, що:

  • без благотворного впливу болгарської культури не було б духовного піднесення Київської Русі. Цей процес, звісно, був обопільним: духовний світ Давньої Русі—України був важливим для болгар;
  • – болгарська державність, культура, національна ідентичність, так  само як і українська, безліч разів відроджувалась у, здавалося б,  безнадійних, катастрофічних ситуаціях, буквально з небуття. Завдяки чому – ось головне питання;
  • Михайло Драгоманов та Іван Шишманов, Іван Вазов та  «кирило-мефодіївці»- ось той духовний «ланцюг свободи» українців та болгар, цілком актуальний і в XXI столітті;
  • Ніколи наші народи не воювали один з одним, натомість плідно вчились й засвоювали здобутки сусідів.
  • Навчаючись досвіду Болгарії, її багатій історії, такої щедрої на блискучі перемоги й важкі, але згодом подолані народом катастрофи, ми пізнаємо самих себе. Пізнаємо Болгарію!

Попереднє замовлення можна здійснювати за цим посиланням:

http://day.kyiv.ua/uk/library/books/sestra-moya-sofiya-poperednye-zamovlennya

 

За матеріалами: сайту «Дня»