Фестиваль «Вітер На_Дії» 2020: хто буде особливим гостем

Цьогоріч фест  відбудеться 13 вересня водночас у режимі офлайн та онлайн. За свою історію, фестиваль вже сформував систему цінностей. Як  каже співорганізатор дійства отець Роман Демуш,  захід і є фестивалем цінностей.

“Основна ідея фестивалю відпочатку стосувалася концепції творення Єдиного Молодіжного Простору в Українській Греко-Католицькій Церкві. Вітер На-Дії – це фестиваль зустрічей. І навіть якщо цього року ми не можемо зустрітися всі разом кількатисячною спільнотою в одному місці – ми зможемо зустрітися при наших парафіях, нашими молодіжними спільнотами у наших містах і селах, але все ж зустрітися в офлайні, щоб приєднатися до онлайну”.

Щороку фестиваль організовує Патріарша Комісія у справах Молоді УГКЦ, залучені також партнери. Організатори додають, “Вітер На-дії”  має головні ціннісні складові – духовні майданчики і молитва,  інтелектуальні дискусії,  розваги та музика та намагання створити здорову християнську атмосферу дозвілля.

Тема цьогорічного фесту  -«Час можливостей».  Задля дотримання санепідеміологічних правил і збереження здоров’я молоді, фест проходитиме у комбінованому форматі. Такий «день молоді» буде ТВ-марафоном на всіх парафіях УГКЦ в цілому світі.

“Хочемо, щоб молодь зібралася невеликими групами при своїх парафіях разом із душпастирями чи просто групами людей та онлайн долучилася до фестивальної програми. Фестиваль буде «подрібнено» ― замість того, щоб події відбувалися в одному місці, вони почергово проходитимуть на різних локаціях в усьому світі. Сотні маленьких локацій творитимуть єдину фестивальну дійсність”, – ділиться о. Роман. 

Перевагою такого формату є розширення географії та збільшення кількості учасників. Головною особливістю є те, що участь братимуть й поза межами України. Уже зареєструвались учасники з Америки, Канади, Франції, Італії, Англії, України та багатьох інших країн Європи. Зі слів творців, недоліком цьогорічного формату буде нестача живого спілкування. 

У часі пандемії чимало молодих людей потерпіли вигорання й впали духом. Команда творців хочуть допомогти усім, хто цього потребує: 

“Безумовно, ми всі прекрасно розуміємо що карантин вплинув на наші життя: комусь прийшлось пережити хворобу, хтось місяцями не міг повернутися до своїх домівок чи бачитися зі своїми рідними, хтось роками мріяв і планував своє весілля і мусів звести все до скромних святкувань, хтось втратив роботу.  Але ми християни – покликані бути свідками надії. Тож хочемо цим фестивалем допомогти молодим людям побачити вихід з ситуації, побачити нові можливості”. 

Фестиваль зосереджений на молоду аудиторію, зокрема для тих, хто шукає свою дорогу до Бога, або  тих, хто «з’ясовує свої стосунки з Богом». 

До програми фестивалю входить Божественна Літургія, яку очолюватимуть  душпастирі в тій чи іншій локації. Окрім того, учасників очікують дискусійні майданчики в різних містах, музичний канал у форматі «квартирника», де співатимуть музичні гурти, вечірній концерт з музичними хіт лайнерами. Уся програма фестивалю завершиться молитвою прослави з гуртом Кана та інтерактивом, котрий провадитиме Падре Серж.

Серед спікерів і відомі блогери, і інтелектуали і навіть єпископи. Організатори запросили особливого гостя – Вперше, Глава УГКЦ Блаженніший Святослав візьме участь у фестивалі. Під час онлайн-зустрічі усі охочі зможуть  долучитись до спільної розмови з Предстоятелем УГКЦ та поставити запитання у прямому ефірі. 

Для цього необхідно заповнити Google форму – https://bit.ly/2EzAPm2 . За допомогою random.org організатори фестивалю оберуть кілька людей, які під час прямого ефіру зможуть поставити своє запитання Блаженнішому Святославу.

Учасникам потрібно зібратися разом невеликими групами, дотримуючись карантинних вимог, підготувати приміщення чи простір й забезпечити необхідним оснащенням (екран, проектор, комп’ютер, інтернет, озвучення). щоб долучитись до онлайн-ефіру, потрібно попередньо зареєструвати свою локацію, заповнивши відповідну форму https://bit.ly/2WII94J .

Підготувала Наталка Стареправо