Нерідко ми боїмося висловити чи відстояти свою думку, або ж навпаки –деколи її зовсім не соромимося комусь нав’язати. Однак, коли ти стикаєшся із помилковим твердженням, виникає запитання, що складніше: визнати, що допустився помилки і зізнатися у своїй неправоті; чи доводити свою істинну точку зору, коли правда за тобою, але всі впевнені, що це не так…
Зі схожою дилемою якось зіткнулась головна героїня фільму «Бог не помер 2» – проста шкільна вчителька історії – Грейс Уеслі, яка надзвичайно любить свою роботу і завжди виконує її якісно. Більше того, вона старанно готується до кожного уроку і намагається передати дітям необхідні знання. Тому героїня ніколи навіть не думала, що опиниться в епіцентрі конфлікту, пов’язаного з одною необережно кинутого нею фразою на черговому уроці. Справа в тім, що під час занять Грейс зачіпає тему релігії і розповідає дітям про Ісуса, а в результаті її слова призводять до великого конфлікту.
Керівництво школи, а також деякі батьки сприйняли слова вчительки пропагандою християнства. Конфлікт перейшов на нову стадію в той момент, коли на Грейс подали груповий позов до суду, і тепер у суді вона повинна довести свою невинність і відстояти свої переконання.«Краще я залишуся з Богом і мене засудить весь світ, ніж залишуся зі світом і буду засуджена Богом. Я не хочу боятися називати ім’я мого Бога», – сміливо заявляє Грейс про свою віру та переконання, які не стали на заваді її професійності.
Тим часом, місто, як і вся країна, пильно спостерігає за судовим процесом, і ділиться на два табори: тих, хто підтримує вчительку, і тих, хто засуджує її дії. Героїня за допомогою свого адвоката і власних переконань намагається відстояти свою правоту і ще раз довести, що Бог не помер. Проте це завдання виявляється дуже непростим, адже обвинувачем Грейс виступає досвідчений і наполегливий прокурор Пітер Кейн.
То чию ж сторону виберуть присяжні? І чи стануть державні закони суперечити Божим настановам? І якщо так, то чиї виявляться важливішими?
Кінокартина «Бог не помер 2» (англ. «God’s Not Dead 2») – американська драма режисера Харольда Кнонка 2016 року. Зокрема головні ролі виконали: Джессі Меткалф, Девід А.Р. Уайт, Рей Уайз, Робін Гівенс, Мелісса Джоан Харт, Ерні Хадсон та багато інших.
Окрім цього, у кінострічці порушують не тільки так звану боротьбу атеїзму та віри, а також відбувається осмислення щоденних пріоритетів: «…В цьому і вся біда атеїзму. Він не лікує від болю, а просто позбавляє надії… На жаль, у наш час люди, здається, забули про своє найважливіше право – вірити в Бога. Знаєш, молитва, як правило, є останньою річчю в списку наших справ, а насправді має бути навіть дуже і дуже на першому», – наголошується у фільмі.
Читайте також: рецензію на першу частину кінокартини «Фільм «Бог не помер»: історія про віру, перед якою страх безсилий».
Якось відомий французький прозаїк та літературний критик вдало зазначив: «Мистецтво навчання є мистецтвом пробуджувати в юних душах допитливість і потім задовольняти її». Без сумніву, ми є необмежені у наших роздумах, допитливості та у пошуках правди. Однак чи завжди вона необхідна, чи не завдасть вона шкоди і як скористатися отриманими відповідями? Мабуть, на це здатен відповісти час і досвід. А комусь, хто потребує, залишить для цього місце і для Бога…
Тож редакція сайту «Духовна велич Львова» бажає вам приємного перегляду і хорошого настрою! Нехай у вас зміцнюється мужність відстоювати свою правдиву позицію, і у той же час зникає страх припускатись помилок. Гарного дня!
Трейлер:
https://www.youtube.com/watch?v=X0s8Qmy70G0
Підготувала Оксана Войтко
Джерела: http://kinogo.club, https://my-hit.org, http://frazipism.blogspot.com