Одного разу видатний давньогрецький філософ Сократ сказав загальновідому усім фразу: «Ми живемо не для того, щоб їсти, а їмо для того, щоб жити». Безперечно, ця фраза не втрачає своєї актуальності протягом навіть двох тисяч років. Особливо зараз, коли все більше і більше людей потерпає не від голоду, як це було раніше, а від надмірної кількості вживання їжі… Тим не менш, тема харчування є на часі, адже усі ми зараз переживаємо період Великого посту, який більшість християн, на превеликий жаль, асоціюють саме з корективом свого раціону. Однак слід не забувати, що період посту є часом не лише фізичного, а й насамперед, духовного стримання й очищення заради умиротворення душі і тіла…
Тож попри все, потрібно визнати, що смакувати і готувати їжу – це також велике мистецтво, яке здатне перетворити звичайну потребу людини, в щось вишукане і по-своєму чарівне.
Якраз щось схоже трапилося з героїнею фільму «Джулі і Джулія: Готуємо щастя за рецептом» Джулі Повелл, яка раптом зрозуміла, що їй потрібно надати побільше барв в своєму житті та знайти для себе якесь нове захоплення.
Окрім цього, Джулі — письменниця-початківець, але працює оператором центру телефонної підтримки в Lower Manhattan Development Corporation’s — центрі допомоги постраждалим від терактів 11 вересня 2001 року. Разом зі своїм чоловіком, редактором за професією, вона переїжджає на нове місце, щоб бути ближче до роботи коханого, захопивши при цьому кілька кулінарних книг. Одна з них — це якраз знаменита книга Джулії Чайлд «Освоюючи мистецтво французької кухні».
І все почалося з того, що одного разу за обідом в ресторані, дивлячись на своїх успішних подруг, Джулі розуміє, що у неї самої все занадто просто. Тому вона вирішує створити і вести блог, з метою відволіктися від роботи і зайнятися улюбленою справою — кулінарією, а заодно й залучити постійних читачів. У своєму блозі Джулі починає описувати своє життя і мету, яку поставила перед собою: приготувати за рік 524 страви з книги Джулії Чайлд, «ризикуючи своїм шлюбом і благополуччям кота».
У фільмі також вдало показані паралелі 1940-1950-их і 2000-их років – періоду особливого захоплення і становлення Джулі та Джулії як кулінарів та їхніх схожих стосунків зі своїми чоловіками, а саме їхньої підтримки у своїх захопленнях, аби довести омріяне до кінця.
У кінцевому підсумку про блог Джулі пишуть в «Нью-Йорк таймс», і, нарешті, вона отримує заслужену увагу журналістів, літературних агентів і видавців, а також…. зневажливий відгук від Джулії Чайлд!
То чи вдасться Джулі виконати свою обіцянку і довести розпочату справу до кінця? І чи дало їй нове захоплення те, чого вона так хотіла: щастя, розраду, саморозвиток?
Фільм «Джулі і Джулія: Готуємо щастя за рецептом» (англ. Julie & Julia) — американський художній фільм, а точніше біографічна мелодрама, комедія 2009 року режисера Нори Ефрон за мемуарами Джулі Повелл, яка випустила в 2005 році книгу «Julie and Julia: 365 Days, 524 Recipes, 1 Tiny Apartment Kitchen», створену на основі записів у її власному блозі. У кінокартині головні ролі виконали: Меріл Стріп, Стенлі Туччі, Джейн Лінч, Емі Адамс, Кріс Мессіна, Ванесса Ферліто, Мері Лінн Райскуб, Дейв Еннейбл та багато інших.
Отож, як сказав Блаженніший Володимир, Митрополит Київський і всієї України УПЦ КП (у миру Віктор Маркіянович Сабодан): «У піст головне не їсти один одного», оскільки «…Не хлібом єдиним живе людина, але кожним словом, що виходить із уст Божих» (Мт. 4:4).
Тому редакція сайту «Духовна велич Львова» бажає вам не тільки приємного перегляду та яскравих весняних вихідних, а й побільше смаку і прянощів у вашому житті! Аби Великий піст приніс вам багато корисної та найситнішої духовної поживи! 😉
Оксана Войтко
Використані матеріали: my-hit.org, uk.wikipedia.org, tsytaty.ukrayinskoyu.pro
Фото: www.dvdtalk.ru, www.sobaka.ru, www.proficinema.ru, torrent-kino.org