Мабуть, кожна людина має свою місію та покликання на своєму життєвому шляху. Оскільки поява на світ людини – є великим благословенням, тому воно не може відбутися просто так і невідомо з яких причин. Зокрема цими днями ми відзначаємо 15-річницю візиту Папи Івана Павла ІІ до Львова, відомого своїми численними подорожами, діалогами для примирення з іншими Церквами та рекордною кількістю канонізованих осіб. Однак найголовніше, борця і посла великої щирої Любові, прощення, свободи й справедливості…
За роки свого перебування на чолі Католицької Церкви, Папа Римський Іван Павло ІІ встиг зробити безліч добрих діянь і допомогти величезній кількості нужденних людей по всьому світу. Він назавжди увійшов в історію, як один з найбільших миротворців, який прагнув закликати світових лідерів і всіх жителів планети до миру; а також, як новатор, який не боявся змінювати традиційні підвалини для загального блага. Проте, до того, як очолити Католицьку Церкву, простий польський хлопець прожив довге і насичене життя, про що і розповідає біографічний фільм «Кароль. Людина, яка стала Папою Римським».
Дія фільму починається в далекі 30-ті роки ХХ століття в Польщі. Молодий хлопчина Кароль Юзеф Войтила ще сповнений надій і планів на світле майбутнє, але воно, на жаль, буде похмурим і жорстоким, адже на Польщу обрушується війна з Німеччиною. Люди змушені залишати свої будинки і міста, рятуючи власні життя. У цей страшний час Кароль стає свідком злочинів людей один проти одного, а також людських страждань і численних смертей. Навіть він сам теж був майже за крок до неї, але вижив і, більше того, зміцнився в своїй вірі, яка привела до духовної семінарії, викладацької діяльності та до головної місії його життя – служінню Всевишньому і всім живим істотам на землі:
«Людина – унікальна істота. Вона живе в матеріальному світі, але її хвилюють духовні питання. Вона таємниця для себе і для інших. У наші дні вплив церкви слабшає. Церква не може з’являтися перед світом в архаїчному вбранні західної культури. Ми не повинні стояти над світом, повчаючи і вимагаючи послуху. Церква повинна йти в ногу зі світом. Люди шукають істину, і ми повинні разом знайти відповіді на питання. Ми повинні заглянути в прірву відчаю, що охопив сучасну людину. Мирянин повинен стати центром церковного життя», – однак на цьому прогресивність поглядів у кінокартині не завершується: Немає нічого більш таємничого і незвіданого, ніж любов. Всі ми відчайдушно потребуємо абсолютної любові. І жах в тому, що між здатністю любити і нашим життям – прірва. Любові не можна навчити, однак пізнати любов необхідно. Я впевнений: любов і сексуальність – найдивовижніший зв’язок між розумом і природою. Але любов також – відповідальність. Якщо чоловіка і жінку пов’язує справжня любов, вони ділять долю і майбутнє. У них все спільне. Іноді це важко і болісно, але, тільки так можна любити відповідально, а не витрачати час на любов».
Фільм «Кароль. Людина, яка стала Папою Римським» (англ. Karol: A Man Who Became Pope, польск. Karol. Człowiek, który został Papieżem, італ. Karol, un uomo diventato Papa) – двосерійний телевізійний фільм, що вийшов у 2005 році. Стрічка розповідає біографію Кароля Войтили, пізніше відомого як Папа Римський Іван Павло II. Розповідь починається в 1939 році, коли юнакові ще тільки 19 років, і закінчується в момент, коли Кароля Войтилу обирають головою Римо-Католицької Церкви на конклаві в жовтні 1978 року.
Кінострічка знята режисером Джакомо Баттіато за сценарієм Джакомо Баттіато і Джанфранко Свідеркоскі, написаному по книзі Джанфранко Свідеркоскі «Історія Кароля: невідоме життя Івана Павла II».
Додам, що величезний успіх картини послужив до створення наступного фільму «Кароль. Папа Римський, що залишився людиною» (англ. Karol: The Pope, The Man, італ. Karol, un Papa rimasto uomo, польск. Karol. Papież, który pozostał człowiekiem). Ця кінокартина зображує життя Кароля Войтили в період, коли він був Папою Римським.
Цікаво, що Іван Павло II знав про те, що йде робота над фільмом про нього, і сказав виконавцю головної ролі Петру Адамчику: «Ви з глузду з’їхали, що робите фільм про мене. Що такого я коли-небудь зробив?»
Отож, деколи у нас може виникати думка про те, що, можливо, не варто замислюватися, турбуватися і не шкодувати про щось, а просто віддати все Богу. І перебуваючи в радості і миру, захоплено дивитися, як Він з усім цим справляється. Сам Христос часто говорив про це. «Тож підкоріться Богові та спротивляйтеся дияволові, – то й утече він від вас. Очистьте руки, грішні, та серця освятіть, двоєдушні! Журіться, сумуйте та плачте! Хай обернеться сміх ваш у плач, а радість у сум! Упокоріться перед Господнім лицем, і Він вас підійме!» (Як. 4:7-10), – писав святий апостол Яків. Папа Іоанн Павло II довів це всім своїм життям, і велика частина людей на землі, здається, з цим згідна. Тож фільм наочно показує, як це могло відбуватися в повсякденному житті.
Тому редакція сайту «Духовна велич Львова» бажає вам приємного перегляду та хороших вихідних! Ххай наше життя не проходить даремно, а дарує Любов і Добро! =)
Читайте також: Цієї неділі львів’ян запрошують відзначити 15-ту річницю візиту Папи Івана Павла ІІ
Читайте також: Кароль Войтила – унікальна особистість XX-ХХІ стт.
Оксана Войтко
Використані матеріали: gidonline.club, ru.wikipedia.org