Фільм «Стажер»: коли досвід завжди в моді або вік справі не перешкода

big_startfilmru1305701Одного разу австрійська письменниця Марія фон Ебнер-Ешенбах влучно наголосила: “Людина зберігає за собою молодість, поки вона буває здатна чогось навчатися, приймати нові звички і терпляче вислуховувати протиріччя”. На сьогодні, у більшості випадків, можна зустріти, на жаль, не пошану/повагу до старших людей, а, скоріше за все, докори за невміння та невдачі пристосуватися до новітніх тенденцій та вислуховувати голос “молодших”. Останнім часом, періоди, коли “старший” означає “досвідченіший” та “мудріший” поступово нівелюються з тих чи інших причин, оскільки тепер знання та досвід стали набагато доступнішими, ніж раніше. У той же час, не слід забувати, що “вік – це лише цифра, а найголовнішим показником – є стан душі”, як би банально це не звучало. Проте, чи завжди ми про це пам’ятаємо? І чи не заважають нам стереотипи та тему віку у повсякденному житті? І, зрештою, чи мають право «періоди» твого життя обмежувати тебе у будь-яких діях?…

004(33)Для прикладу, один з головних героїв фільму «Стажер», Бен Віттакер є 70-річним пенсіонером. У минулому він сумлінний працівник з багаторічним стажем однієї американської компанії. Проте наразі йому доводиться терпіти самотність та навіть розгубленість, оскільки його коханої дружини (відносно нещодавно) – не стало… Однак Бен не розчаровується та вирішує круто змінити своє здавалося б, на перший погляд, сумне і безперспективне життя…

Несподівано для себе Бен починає відчувати величезну кількість сил, які хочеться направити в потрібне русло. «Тільки не подумайте, що я нещасний. Зовсім навпаки. Просто в моєму житті утворилася діра, і мені потрібно заповнити її. Чим швидше!», – ділиться думками Бен.

internТому літній чоловік бере участь у спеціальній програмі, щоб знайти активну роботу, де потрібно багато і часто перебувати серед оточення абсолютно різних людей. У результаті Бен потрапляє у велику компанію, що належить Джулс Остін. Тепер його нова посада – старший стажер. При цьому Бенджамін абсолютно незацікавлений у великій зарплаті, так як за своє життя зумів заробити пристойний капітал. Тепер працювати йому хочеться не заради грошей, а для отримання задоволення.

Як ми вже згадували, директором компанії, де починає свої перші кроки Бен, є Джулс Остін. Вона справжня кар’єристка, яка більшу частину часу думає виключно1442609194_a0e45b01ca про роботу. Молода і вимоглива жінка була успішною у сфері електронних продажів, торгуючи аксесуарами та одягом. Проте, у той же час, залишається люблячою матір’ю та відданою дружиною. Однак при першому знайомстві Джулс скептично поставилася до можливостей Бена. Мовляв, чоловік вже занадто старий, аби займатися активною роботою, але шанс літньому новачкові все-таки був наданий.

Звісно, у Бенджаміна спочатку старт не дуже вдався, зате через якийсь час він не тільки стає ключовим співробітником компанії, але і заводить справжню дружбу з Джулс. Тепер бізнес-леді розуміє, що знайшла універсальну людину, здатну осягнути та зрозуміти все…

«Я читав, що музикант йде зі сцени, коли його душа перестає співати. Що ж, моя душа ще співає, заявляю з повною відповідальністю», – стверджує Бенджамін.

Тож як  вдалося Бену пройти шлях від звичайного стажера – до вірного друга, він скромного чоловіка – до навіть пристрасного ловеласа? І як він зумів набратися сміливості та знайти сенс жити далі?…

Фільм «Стажер» (англ. The Intern) — американська кінокомедія режисерки, продюсерки і сценаристки Ненсі Мейєрс, що вийшла 2015 року. У головних ролях – відому голівудські зірки Роберт де Ніро, Енн Гетевей та Рене Руссо.

«Вік – це дуже велика ціна за зрілість», – наголосив якось британський драматург, режисер, кіносценарист і критик Том Стоперд. А й справді, можна надто довго роздумувати над питаннями: що таке старість? чи завжди вона зігріта турботою? як почуваються старенькі, які живуть поряд з нами? тощо. І відповіді будуть для кожного індивідуальні і особливо близькі. Тому, мабуть, старість — не тільки фізичний стан тіла, старість — це мудрість, духовний досвід, розуміння та щедрість. То чи варто “боятися” її?…

320605_800Можливо, варто також пригадати, а що ж написано в Біблії про ставлення до старших. Напевне, тут доцільно згадати про четверту Божу заповідь: “Шануй батька й матір твоїх, щоб тобі добре було і щоб довго ти прожив на землі”. Правила моралі вимагають поваги до батьків та старших людей, а Слово Боже наполягає на шануванні батьків.

Зокрема Апостол Павло навіть уже в похилому віці пише до коринтян: «Через те ми відваги не тратимо, бо хоч нищиться зовнішній наш чоловік, зате день у день відновляється внутрішній» (2 Кор. 4:16). Пригадуючи слова апостола Павла, ще раз переконуємося, що внутрішній світ людини важливіший, ніж його фізичний стан чи матеріальне становище…

Тому редакція сайту “Духовна велич Львова” бажає вам чудового та веселого перегляду цієї кінокартини! Нехай вони наповнюються світлом та радістю у літній час! Бажаємо вам відчувати та проявляти побільше поваги і шани один до одного!…

Оксана Войтко

Джерела: uk.wikipedia.org, kinogo-hd.co