Гарний знак: кров святого Януарія стала рідкою в день свята

Кров святого Януарія розрідилась у понеділок, 19 вересня, на Службі Божій в Неаполі. Однак Архиєпископ Неаполя застеріг від марновірства  та різко засудив міську «ракову мафіозну культуру».

Про це повідомляє Catholic News Agency.

Архієпископ Неаполітанський Доменіко Батталья підняв ампулу з реліквією крові святого мученика третього століття в Неаполітанському соборі, під вигуки та оплески демонструючи розрідження.

«Сьогодні знамення крові єпископа Януарія, яка була пролитою заради Христа та його братів, говорить нам про те, що добро, краса і праведність існують і завжди будуть перемагати», – сказав Архиєпископ.

Він наголосив, що «значення цієї крові, яка, поєднана з кров’ю, пролитою Христом, і кров’ю всіх мучеників всіх часів і народів, є живим свідченням того, що любов завжди перемагає».

Понад 2000 людей зібрались в Неаполітанському соборі Успіння Пресвятої Богородиці для вшанування святого Януарія в день його свята. Святий Януарій є покровителем міста Сан-Дженнаро. Єпископ прийняв мученицьку смерть під час гонінь проти християн в часи римського імператора Діоклетіана.

Згідно з неаполітанськими переданнями, якщо цього дня кров не стає рідкою, це може передвіщати війну, голод, епідемії або інші лиха. Чудо з кров’ю стається зазвичай до трьох разів на рік: 19 вересня, в день пам’яті святого мученика; в першу суботу травня; і 16 грудня – річницю виверження в 1631 році вулкана Везувій, що неподалік міста.

У своїй проповіді Архиєпископ Неаполя застеріг, аби не перетворювати вшанування святого на забобони та марновірство.

«Неважливо, мої брати і сестри, розріджується кров чи ні; ніколи не зводьмо це торжество до рівня оракула, з яким можна радитись», – сказав Батталья.

Він наголосив: для Бога та святого Януарія справжньою цінністю є щоденна рішучість обирати любов.

Архиєпископ Батталья також підкреслив необхідність протистояти «мафіозній культурі» південного італійського міста. Він сказав, що «ракове зло Каморри та мафіозної культури, освітнє зубожіння та безробіття» подібні до «чуми» для молодих людей в Неаполі, що часто змушує їх емігрувати.