Глава УГКЦ: «Ми маємо шукати шляхів переходу на Григоріанський календар»

Святкування Різдва – це не є питання дати. Це питання переживання певної надії. Переживання Божої присутності між нами. Ми маємо шукати шляхів переходу на Григоріанський календар. Про це заявив Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у інтерв’ю «Радіо Свобода».

 

«Але коли будемо це робити, мусимо усвідомлювати, що мусимо перейти разом, аби ця зміна календаря не зруйнувала внутрішньої єдності жодної з Церков», – додав Блаженніший Святослав.

Предстоятель зауважив, що сьогодні, 25 грудня, велика частина вірних Греко-Католицької Церкви святкують Різдво в різних куточках земної кулі. Користуючись нагодою, Глава Церкви привітав усіх синів і дочок УГКЦ з цим святом. «Христос народився! Нехай Господь Бог, який народжений сьогодні у Віфлеємі, буде нашою надією, нашою силою будувати краще майбутнє», – побажав він.

Глава Церкви зауважив, що коли ми говоримо про зміну дати Різдва, то йдеться про зміну цілого календаря.

Крім Різдва, йдеться, зокрема, про День захисника України, що нині відзначається 14 жовтня – в день християнського свята Покрови Богородиці за Юліанським календарем; саме цей день традиційно сприймався як день українського козацтва, а також як символічний день заснування Української повстанської армії. В разі переходу на Григоріанський чи Новоюліанський календар свято Покрови буде 1 жовтня.

Блаженніший Святослав пояснив, що коли ми будемо святкувати Різдво 25 грудня, це означає, що Богоявлення, тобто велике освячення Йорданських вод, буде 6 січня, не 19. Миколая – 6 грудня.

«Є поняття так званого Новоюліанського календаря, коли так звані нерухомі свята, як от, наприклад Різдво, їх святкується за новим стилем, себто за Григоріанським календарем. Але рухомі свята, які пов’язані з Пасхальним циклом і саме свято Пасхи залишається за старим Юліанським способом вираховування цього дня», – розповів він.

За словами Блаженішого Святослава, це є лише дисциплінарні питання, які встановлені, передусім, церковною владою. І оскільки вони не належать до суті християнської віри, яка є незмінною, а йдеться про календар, то можна його змінювати. І це повинно служити для якоїсь цілі.

«Перехід на інший календар багато в чому залежить від свідомості самих людей. Щоби люди розуміли, що перехід на новий стиль не означає перехід на несправжні дати. Ідеться про певні зміни, які би мали послужити кращому святкуванню тих чи інших подій», – резюмував Предстоятель УГКЦ.

 

Департамент інформації УГКЦ

Джерело: http://news.ugcc.ua/