У головному читальному залі Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка (вул. Драгоманова, 5) 27 листопада, відбулася відкрита лекція на тему: “Український Голокост: пам’ять буття, уроки майбутнього”. Лекцію присвячену до Дня пам’яті жертв голодоморів в Україні прочитав директор Наукової бібліотеки ЛНУ ім. Івана Франка Василь Кметь.
Організували захід з ініціативи «Об’єднання «Самопоміч», Наукова бібліотека Львівського національного університету імені Івана Франка та Львівська міська рада.
«Ця лекція – це черговий урок для сучасників, які повинні щоденно переосмислювати події в Україні у 1932-1933 роках» – зазначив перед початком лекції представник «Об’єднання» Самопоміч», керівник управління внутрішньої політики Львівської міської ради Євген Бойко.
Участь у заході взяли студенти Львівського національного університету ім. І. Франка, Львівської духовної семінарії св. Духа, Українського католицького університету, а також вчителі історії та української мови і літератури.
Лектор розпочав зустріч із презентації відеофрагментів, які яскраво представили розуміння і знання різних поколінь українців про Голодомор. «Ключове питання, яке відрізняє цих людей – пам’ять, як категорія і принцип буття суспільства… Сьогодні, коли триває війна на сході ми стикаємося з різним розумінням історії і пам’яті» – зауважив Василь Кметь.
Доповідач зосередив свою увагу на питаннях: чим є історична пам’ять для суспільства і чим є пам’ять про Голодомор для сучасної української спільноти? А також представив для присутніх публікації львівських газет на тему Голодомору та акції, що проводилися у Галичині на підтримку українців на сході і в центрі України.
На думку Василя Кметя, Голодомор 1932-33 рр. був експериментом зі скасування християнської моралі.
“Сьогодні пам’ять про трагедію має стати важливим чинником формування національної пам’яті, частиною історичного підґрунтя творення нової української нації – уже з задекларованими постулатами Революції Гідності та освяченої кров’ю героїв-новомучеників ХХІ ст.”, – наголосив директор Наукової бібліотеки ЛНУ імені Івана Франка доц. Василь Кметь.
Лекція завершилася хвилиною мовчання за всіма жертвами голодоморів в Україні.