Голова Комісії “За тверезість життя” ЛА УГКЦ о. Юрій Дрізд: “Як священник, до продажу алкоголю у МАФах, ставлюся негативно”

У Львові часто можна побачити МАФи, де відбувається неконтрольований продаж алкоголю. Як християнам реагувати на цю ситуацію? На це питання відповів о. Юрій Дрізд, священик УГКЦ, голова Комісії “За тверезість життя” у Львівській Архиєпархії УГКЦ.

“Насамперед питання щодо МАФІВ, які неконтрольовано продають алкоголь, треба ставити правоохооронним органам. До цієї ситуації з продажем алкоголю, як священник, ставлюся максимально негативно. Як це вирішувати? Думаю, що це варто робити лише на правовій основі. Треба це довести до певного рівня вирішення. Церква це не правова структура, вона показує Дорогу спасіння, показує шлях, де людина буде щасливою. У правовий шлях вирішувати це не завдання Церкви. Церква є сумлінням у суспільстві, голосом совісті, це мають контролювати правоохоронні органи. Це їхня відповідальність і перед Богом, і перед громадянами”.

Водночас, о. Юрій Дрізд повідомив, що в УГКЦ надають можливості реабілітації і допомоги для узалежнених людей:

“У Церкві діють програми допомоги. Від центру “Назарет” створена Гаряча лінія, на яку можна звертатися. Діє і сам центр “Назарет”, де надають дуже фахову і якісну допомогу, і зокрема духовну. Є приклади, коли після такої допомоги, колишні узалежнені особи змінювали своє життя на краще”.