Християнські переконання нового президента Європарламенту поставили під сумнів

Минулого вівторка новим главою Європарламенту було обрано депутата від Мальти Роберту Метсолу з групи Європейської народної партії. У християнському середовищі цьому обранню дали позитивну оцінку. Метсолу представили як католицького політика, що дотримується пролайф-поглядів.

Однак цей оптимізм поділяють не всі християни Європи, зокрема, мальтійські католики, повідомляє Всеукраїнський Собор.

Голосувала проти абортів

Оптимісти нового призначення відзначають, що позиція Метсоли проти абортів не тільки привернула увагу багатьох, а й викликала шквал критики на її адресу, адже на Мальті аборти дуже поширенні. Водночас Мальта – це єдина країна ЄС в якій аборти є досі незаконними. Відомо, що за час своєї політичної кар’єри, 43-річна мати чотирьох дітей, не голосувала за законодавство, яке б визначало аборт особистим правом людини.

У 2015 році правоцентристські мальтійські депутати Європарламенту, в тому числі і Роберта, виступили проти звіту Тарабелли, який називає аборт «основним правом жінок на власне тіло». А влітку 2021 року Метсола без вагань проголосувати проти законопроєкту Матіча, що вимагав доступності абортів у всіх країнах ЄС.

Також повідомлялось, що  обрання Метсоли не сподобалось лівим євродепутатам, які лобіюють радикальні ідеї кліматичного, міграційного, абортивного і содомітського напрямку. 

“Фальшивий католик у стилі Джо Байдена”

Разом з тим, президент Мальтійського товариства християнської цивілізації «Pro Malta Christiana»  доктор Філіп Бітті, у коментарі католицькому виданню Church Militant охарактеризував Метсолу як «фальшивого католика у стилі Джо Байдена». «На Мальті вона говорила, що виступає проти абортів, тоді як у Брюсселі під час перебування на посаді євродепутата вона заявляла, що виступає за так звані повні репродуктивні права жінок», – сказав Бітті.

«Хоча те, що вона у певних випадках голосувала у Європарламенті проти абортів, є правдою, той факт, що тепер вона підтримує позицію Європейського парламенту щодо абортів, чітко окреслює її як людину, якій бракує принципів і християнських цінностей», – додав він, маючи на увазі заяви, з якими вже встигла виступити Роберта Метсола, запевняючи журналістів, що не буде посягати на «репродуктивні права».

У виданні зауважують, що у своїй інавгураційній промові Метсола двічі наголосила на своїй підтримці феміністичної повістки, гомосексуалізму та трансгендерності, наполягаючи на тому, що Європарламент ніколи не прийме тих, «хто бачить жінок як мішень і заперечує права наших ЛГБТІК-громадян».

«Своя для мережі Сороса»

Також католицькі журналісти наголошують, що політик є «своєю» для мережі Сороса. У соросівському звіті під назвою «Надійні союзники в Європейському парламенті (2014-2019)» Метсолу означено як союзника, який «дуже зацікавлений у питаннях міграції», а також «притулку, гендерної рівності, прав ЛГБТІ та прав усіх меншин». А це своєю чергою робить побоювання лівих щодо Метсоли нещирими.

На думку Філіпа Бітті, Метсола працюватиме у напрямку федералізації ЄС, не чинячи спротиву антихристиянській політиці архітекторів цього процесу. «Її обрання є ще одним кроком у плані єврофедералістів щодо знищення залишків національного суверенітету в країнах-членах ЄС», – сказав християнський активіст, додавши, що «пропагандисти Сороса вважають її союзником з точки зору їхнього глобалістського і антихристиянського порядку денного».

«Вона типова “християнська демократка”, тобто ліберал-прогресивіст із нальотом соціал-католицизму», – стверджує Бітті.

Нарешті, важливим для характеристики Метсоли є те, що вона брала участь у атаках Європарламенту проти Угорщини та Польщі, які нині намагаються захистити свій суверенітет і християнську ідентичність.

Звісно, що лише час покаже, на млин християнських чи марксистських цінностей більше литиметься вода від нового керівника Європарламенту.

Newly-elected president of the European Parliament Roberta Metsola is congratulated by members of the European Parliament during a plenary session in Strasbourg, France, January 18, 2022. REUTERS/Gonzalo Fuentes

«Україна перебуває під загрозою»

Роберта Метсола заявила про необхідність активізувати дипломатичні зусилля для вирішення глобальних конфліктів, в тому числі навколо України. У своїй промові перед голосуванням вона згадала про «Україну, яка перебуває під загрозою».

«Я згадала Україну та Білорусь у контексті, в якому ми живемо, який стосується безпеки, ризиків та загроз на наших зовнішніх кордонах. Цей парламент є дуже однозначним у своїй позиції – диктатори нас не розділять», – сказала вона пізніше на пресконференції.

Нагадаємо, що попередній президент Європарламенту Давід Сассолі раптово помер 11 січня у віці 65 років. Його пресслужба повідомила, що Сассолі перебував у лікарні з 26 грудня через ускладнення в результаті «дисфункції імунної системи». Того ж дня, 11 січня, у Європейському агентстві з лікарських засобів (EMA) заявили, що регулярні бустерні щеплення проти COVID-19 можуть послабити імунну відповідь людей. «Бустери можна зробити один раз, можливо двічі, але це не те, що потрібно повторювати постійно», – сказав керівник відділу біологічних загроз здоров’ю та стратегії вакцин EMA Марко Кавалері.